Wyciekł przekaz dnia PiS dla prawicowych dziennikarzy? Nawet błędy zrobili w tym samym miejscu

Piotr Semka i Dawid Wildstein opublikowali identyczne tweety na temat protestu środowisk żydowskich przeciwko przeniesieniu pomnika katyńskiego w New Jersey.
Piotr Semka i Dawid Wildstein opublikowali identyczne tweety na temat protestu środowisk żydowskich przeciwko przeniesieniu pomnika katyńskiego w New Jersey. fot. Dawid Chalimoniuk/Agencja Gazeta
Internauta pokazał tweety prawicowych dziennikarzy o protestach przeciwko planom likwidacji pomnika katyńskiego w New Jersey. Wpisy Dawida Wildsteina i Piotra Semki są niemal identyczne – nawet w zakresie niechlujnego postawienia przecinka w tym samym miejscu.

W tweetach Semki ("Do Rzeczy") i Wildsteina (TVP) zawarta jest informacja o tym, że Naczelny Rabin Polski, Związek Gmin Żydowskich w Polsce i Gmina Wyznaniowa Żydowska w Warszawie protestują przeciwko planom likwidacji pomnika katyńskiego w New Jersey. Zdaniem obu publicystów to "znaczący i ważny gest".
Przypomnijmy, burmistrz New Jersy Steven Fulop planował przenieść pomnik upamiętniający ofiary Katynia ze swojego miasta. Prawicowa opinia publiczna się zagotowała. Włodarz miasta z miejsca stał się wrogiem amerykańskiej Polonii.

Niektórzy wysuwali nawet argument jego pochodzenia. Fulop urodził się bowiem w rodzinie żydowskich imigrantów z Rumunii. Gdy jeden z internautów to ujawnił, wylała się fala hejtu. Mer "Jersey City Steven Fulop jest Żydem i usunięcie tego pomnika jest częścią wojny, jaką Żydzi wypowiedzieli Polakom" – pisał na Twitterze Paul Szymański.

Do sieci w przeszłości wielokrotnie wyciekały przekazy dnia dla polityków partii rządzącej. Ostatnio byli instruowani, jak mają komentować próbę odwołania Marka Kuchcińskiego ze stanowiska marszałka Sejmu.
Ujawniano także, co politycy PiS mieli mówić o stanie zdrowia Jarosława Kaczyńskiego, drożejącej benzynie, protestach niepełnosprawnych czy zatrzymaniu byłego komendanta głównego policji. Choć do tej pory chyba nikt nie przyłapał na takim procederze dziennikarzy.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...
WOJCIECH SADURSKIWOJCIECH SADURSKI

"Oskarżenie przez TVPiS jest potężnym przyznaniem się do bezradności argumentacyjnej...". Jak podały media, znalazłem się w znakomitym gronie osób, które TVPiS zamierza ścigać karnie za opinie, dotyczące związku między uprawianą przez tę telewizję propagandą a stworzeniem atmosfery, sprzyjającej mordowi w Gdańsku...

"Jesteście wypier****". [b]Dziennikarz opowiada nam, jak wygląda praca w TVP[/b]
POLECAMY

"Jesteście wypier****". Dziennikarz opowiada nam, jak wygląda praca w TVP

[b]Owsiak nie puści tego płazem TVP. [/b]"Przez dwa lata to były programy nienawiści"

Owsiak nie puści tego płazem TVP. "Przez dwa lata to były programy nienawiści"