Taśmy Morawieckiego bolą Gowina. Jego propozycja dla Onetu to dowód, że puściły mu nerwy

Jarosław Gowin proponuje Onetowi wystawienie własnej listy do Sejmu.
Jarosław Gowin proponuje Onetowi wystawienie własnej listy do Sejmu. fot. Michał Walczak/Agencja Gazeta
Obóz "dobrej zmiany" nerwowo zareagował na informacje o nagraniach z udziałem Mateusza Morawieckiego z "Sowy i Przyjaciół". Jedna z taśm zniknęła i nikt nie wie, gdzie jest. Gdyby potwierdziły się doniesienia na temat jej zawartości, oznaczałoby to, że mogą tam znajdować się haki na premiera. Jedyną zarejestrowaną taśmą z udziałem Morawieckiego ma być ta, którą ujawnił Onet.


We wtorek pierwsza ostro na doniesienia o taśmach Morawieckiego zareagowała Beata Mazurek. – Karty na stół. Jeżeli macie jakieś taśmy, to je pokażcie i przestańcie insynuować – mówiła rzeczniczka PiS.

Potem w dość absurdalny sposób zareagował na doniesienia Onetu Jarosław Gowin. "Nie byłoby bardziej transparentnie, gdyby Onet wystawił swoją listę do Sejmu? Wszystko byłoby jasne. Ale i tak jest" – ironizował minister nauki na Twitterze.
Przypomnijmy: Onet ujawnił we wtorek zarejestrowane w aktach afery taśmowej nagranie z Mateuszem Morawieckim. Już wcześniej pojawiały się w mediach doniesienia o nagraniu, ale dopiero teraz ujrzało one światło dzienne w całości. Morawiecki, często w nieparlamentarnych słowach, wypowiada się o wielu sprawach: inwestycjach, OFE czy polityce międzynarodowej. Nagranie można pobrać tutaj.

Nikt natomiast nie wie, gdzie jest inne nagranie, które może być niewygodne dla premiera. Kelnerzy, którzy nagrywali polityków i biznesmenów w warszawskich restauracjach, twierdzą, że nagrali rozmowę, w której Morawiecki omawiał z nieznanym mężczyzną zakup nieruchomości na podstawione osoby.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
MAMA:DU 0 0Ją okrzyknięto "babą od zboków", jej uczniów "zboczonymi". Psycholożka zdradza, co robi na WDŻ
0 0Czy istnieje męska depresja poporodowa? Terapeuta o tym, z czym przychodzą do niego polscy mężczyźni
0 0Chcesz być eko, ale nie wiesz, jak zacząć? Oto 15 BANALNYCH sposobów na zero waste
0 0Podstawowy argument antyszczepionkowców obalony! Prawnik wyjaśnia najprościej, jak się da
0 0Wypijają 18 l mleka na śniadanie. Liczba porodów 44-latki zadziwia, a wkrótce kolejny

DZIEJE SIĘ

0 0"Gwarantuję, że idę do Sejmu". To on miał oddać mandat Piotrowiczowi
0 0Piotrowicz jednak nie trafi do Sejmu! PiS ucina spekulacje