Od wolontariuszki po następczynię ks. Stryczka. Szlachetna Paczka ma nowego szefa

Szlachetna Paczka ma nową prezes, która twierdzi, że chce naprawić popełnione błędy.
Szlachetna Paczka ma nową prezes, która twierdzi, że chce naprawić popełnione błędy. Fot. facebook.com/szlachetna.paczka
Stowarzyszenie Wiosna, które organizuje Szlachetną Paczkę, ma nowego prezesa. Jest nim Joanna Sadzik, która dotychczas była dyrektorem Szlachetnej Paczki i wiceprezesem stowarzyszenia Wiosna. Ks. Jacek Styczek złożył rezygnację po 17 latach bycia założycielem i liderem Wiosny.


Joanna Sadzik pracuje w Stowarzyszeniu "Wiosna" od 2014 roku. Wspinała się po kolejnych szczeblach kariery. Zaczynała jako wolontariuszka, później mianowano ją na dyrektora i wiceprezes. Sadzik to z wykształcenia politolog. Kobieta jest współzałożycielem stowarzyszeniem "4zmiana", które wspiera rodziców w wychowaniu dzieci.

"Stoimy dziś przed wielkim wyzwaniem. 'Wiosna', a wraz z nią Szlachetna Paczka, znalazły się w momencie zwrotnym. Nie uciekamy przed tym wyzwaniem. Mierzymy się z nim. Wierzymy, że przejdziemy przez nie silniejsi" – stwierdziła Joanna Sadzik.

Co zmieni się w takim razie w Szlachetnej Paczce? Joanna Sadzi zapewniła, że chce naprawić popełnione błędy oraz wyciągnąć z nich wnioski. "I będziemy w tych działaniach w pełni transparentni" – powiadomiła w oświadczeniu.

Afera z ks. Stryczkiem
Przypomnijmy, że krakowska prokuratura bada, czy w Stowarzyszeniu "Wiosna" rzeczywiście doszło do mobbingu ze strony ówczesnego prezesa stowarzyszenia ks. Jacka Stryczka.

Janusz Schwertner z Onetu opisał rzekome nieludzkie traktowanie pracowników Stowarzyszenia "Wiosna" przez ks. Stryczka. Płacz, depresja, bezsenność – do tego miały prowadzić relacje z księdzem, który ze wszystkiego już się tłumaczył.

W obronie duchownego stanął choćby ks. Kazimierz Sowa. Jednocześnie przyznał, że po części wierzy w zarzuty, które pojawiły się w artykule Onetu. Wskazał m.in, że jedna z osób, która pojawia się w tekście, jego zdaniem na pewno nie kłamała.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
WYBORY2019 0 0W mediach Rydzyka przedwyborczy post. "Wystarczy nie jeść dzień, żeby uchronić ojczyznę przed złem"
0 0Chcą zlikwidować MEN. Macie dość chaosu PiS? Program Konfederacji o edukacji to dopiero rewolucja
Coca-Cola 0 0Jak uczyć dzieci chronić środowisko, czyli czy najmłodsze pokolenie uratuje świat
Duka 0 0Szwedzki przepis na spotkanie. “Krog” to kolejne modne słowo ze Skandynawii