Szydło skomentowała "księgozbiór Jakiego". Twierdzi, że każdemu wystarczy jedna książka

Beata Szydło wyznała, że dla niej najważniejszą i najmądrzejszą książką jest Biblia, która wystarczy za wszystkie książki świata. Internauci pytają, czy w takim razie przeczytała konstytucję.
Beata Szydło wyznała, że dla niej najważniejszą i najmądrzejszą książką jest Biblia, która wystarczy za wszystkie książki świata. Internauci pytają, czy w takim razie przeczytała konstytucję. Fot. Sławomir Kamiński/Agencja Gazeta A
Beata Szydło na Twitterze skomentowała kpiny z TVN-owskiego księgozbioru Patryka Jakiego. Wicepremier oznajmiła, że najmądrzejszą i najważniejszą książką jest Biblia, która sama jedna wystarczy za wszystkie książki świata. Internauci podpowiadają, żeby jednak mimo wszystko przeczytała też dla odmiany Konstytucję.


Od dwóch dni część spora część Polaków śmieje się z Patryka Jakiego i jego "księgozbioru", który okazał się być dekoracją z planu filmowego serialu "Pułapka" emitowanego na antenie TVN. Beata Szydło postanowiła pomóc swojemu byłemu koledze z rządu i opublikowała tweet o książkach. Chyba nie przypuszczała, jaką burzę rozpęta.
"Wszystkim dyskutującym o książkach i bibliotekach-dedykuję. Najwspanialsza i najmądrzejsza księga. Dla wszystkich. Wystarczy ta jedna. Czytajcie! Naprawdę warto!" – napisała Beata Szydło pod zdjęciem oprawionej w skórę Biblii.
Cześć internautów z miejsca zauważyła, że jedna książka w życiu to jednak trochę mało, ostatecznie statystyczny Polak czyta "aż" pół książki rocznie. Kilka osób podpowiedziało byłej premier lekturę nie mniej zajmującej i ciekawej konstytucji, którą Beata Szydło mogła by przeczytać w wolnej chwili.
"Proście, a będzie wam dane" – przytacza cytat z Biblii inny komentujący wpis byłej premier. I umieszcza zdjęcie tego, co udało się wyprosić Beacie Szydło, asfaltowej drogi do jej domu w Brzeszczach. Zanim Szydło została szefem rządu droga dojazdowa do posesji nie była pokryta asfaltem. Dopiero po zwycięstwie asfalt został dany.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...