Patryk Jaki nie wierzy w sukces w Warszawie? Zastanawiający tweet kandydata PiS

Czy Patryk Jaki stracił wiarę w zwycięstwo w wyborach na prezydenta Warszawy?
Czy Patryk Jaki stracił wiarę w zwycięstwo w wyborach na prezydenta Warszawy? Fot. Dawid Zuchowicz / Agencja Gazeta
Kampania wyborcza przed wyborami samorządowymi wchodzi w decydującą fazę i wydawałoby się, że wszyscy najpoważniejsi kandydaci powinni tryskać energią, przekonując o swoim rychłym zwycięstwie. Zaskakująco brzmią więc słowa, które Patryk Jaki opublikował niedawno na Twitterze.


Patryk Jaki środę musiał spędzić na tłumaczeniu się z szantażu, którego wobec warszawiaków dopuścił się jego kandydat na wiceprezydenta stolicy Piotr Guział. Jak informowaliśmy, etatowy lewicowiec Zjednoczonej Prawicy zagroził, że jeśli Warszawa wybierze Rafała Trzaskowskiego, "na lata będzie odcięta od funduszy z budżetu państwa".

Z tego szantażu Patryk Jaki tłumaczył się już w nocy z wtorku na środę. I właśnie wówczas opublikował na Twitterze post, który w znacznej części brzmi tak, jakby kandydat Zjednoczonej Prawicy nie wierzył w zwycięstwo. "Warszawa jest wyjątkowa. Zawsze będę pomagał stolicy, bez względu na wyniki" - napisał Jaki.
Bynajmniej nie zabrzmiało to na wróżbę zwycięstwa. Przypomnijmy jednak, że od wielu miesięcy wszystkie sondaże wskazują, iż Patryk Jaki może być pewien udziału w drugiej turze wyborów na prezydenta stolicy. W niej powinien zmierzyć się z Rafałem Trzaskowskim z Koalicji Obywatelskiej. Oczywiście, o ile będzie ona w ogóle potrzebna.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...