Kolejny członek komisji ds. Amber Gold grozi Tuskowi poważnymi konsekwencjami. Sugeruje Trybunał Stanu

Donald Tusk po przesłuchaniu ws. Amber Gold może stanąć przed Trybunałem Stanu.
Donald Tusk po przesłuchaniu ws. Amber Gold może stanąć przed Trybunałem Stanu. Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Kolejni członkowie komisji ds. Amber Gold nie wykluczają Trybunału Stanu dla Donalda Tuska. Po Witoldzie Zembaczyńskim przyszła kolej na Bartosza Kownackiego.


– Nie przesądzam, że Donald Tusk zostanie w tej sprawie postawiony przed Trybunałem Stanu, ale nie wykluczam jako członek komisji, że taka sytuacja jak najbardziej kwalifikuje się pod takie zachowanie – przekonywał w rozmowie z Radiem ZET członek komisji śledczej ds. Amber Gold Bartosz Kownacki.

– Zdecydowanie, po pierwsze, nie zachował się jak dobry gospodarz. Po drugie, rzeczywiście nie dopełnił obowiązków. Nie sądzę, żeby to był taki zakres niedopełnienia obowiązków, który skutkowałby odpowiedzialnością karną – ocenił działania Tuska Kownacki.

– Zresztą, o ile dobrze pamiętam, takie przestępstwo, jeżeli w ogóle by o nim mówić, ono już się przedawniło, więc dochodzenia sprawiedliwości od Donalda Tuska w tym zakresie nie ma co oczekiwać, ale są jeszcze inne tryby. Nie przesądzam, że one mogą zostać zastosowane. Chociażby Trybunał Stanu – tłumaczył.


Podobne głosy
Co więcej, podobnego zdania jest lider Kukiz'15. – Jeżeli zostanie mu udowodnione, że posiadał wiedzę o przestępstwach dokonywanych przez Amber Gold, jeżeli ostrzegł swojego syna, a nie ostrzegł obywateli, to Donald Tusk powinien stanąć przed Trybunałem Stanu – stwierdził Paweł Kukiz na antenie RMF FM.

– Jeżeli Tusk będzie w stanie udowodnić, że dostał instrukcję z ABW, by nie ostrzegać obywateli, ponieważ prowadzone jest dochodzenie i śledztwo, można to uznać za okoliczność łagodzącą – dodawał.

– Jestem przekonany, że to przesłuchanie – szczególnie na początku, gdy przewodnicząca Wassermann zadawała pytania z elementarza odpowiedzialności konstytucyjnej premiera – miało na celu zdobycie odpowiedniego materiału do wykreowania ze stenogramu obrad komisji aktu oskarżenia Donalda Tuska przed Trybunałem Stanu. Oto właśnie im chodzi – powiedział w rozmowie z dziennikarzem naTemat Jakubem Nochem członek komisji śledczej ds. Amber Gold Witold Zembaczyński.

źródło: Radio ZET
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
Reserved 0 0Top modelka w kampanii Reserved. Promuje kolejną odsłonę projektu ReDesign
Gutek 0 0Zachwyca się nim Tarantino. Oto 5 powodów, dla których trzeba zobaczyć najbardziej szalonego laureata Złotej Palmy
OPINIE 0 0Dlaczego poparcie dla PiS jest nie do ruszenia? Oto powody
WYBORY2019 0 0Nic dziwnego, że PiS przestraszyło się #SilniRazem. Akcja KO podbija media społecznościowe
GW Foksal 0 0Śniadanie z Saddamem Husajnem i obiad z Fidelem Castro. O tej książce będzie wkrótce głośno
WYWIAD 0 0To ona promuje Cosmic Dance. Taniec, który dla wielu kobiet jest katharsis

MOTO

O TYM SIĘ MÓWI 0 0Rządy PiS nazywała reżimem. Ta Czeszka może napsuć krwi Kaczyńskiemu bardziej niż Timmermans
0 0Nowa wojna wisi w powietrzu. Trump grozi odwetem za zniszczenie rafinerii