PiS definitywnie wygrało wybory samorządowe? W Przemyślu zarząd partii podał się do dymisji

Zarząd PiS w Przemyślu podał się do dymisji.
Zarząd PiS w Przemyślu podał się do dymisji. Fot. Grzegorz Bukała / Agencja Gazeta
Wbrew słowom Jarosława Kaczyńskiego wygrana PiS w wyborach samorządowych nie wygląda na zwycięstwo totalne. W Przemyślu do dymisji podał się zarząd partii. W podkarpackim mieście Prawu i Sprawiedliwości udało się wprowadzić do rady jedynie czterech radnych.


"W dniu 7 listopada br., Zarząd Komitetu Miejskiego Prawa i Sprawiedliwości w Przemyślu podał się do dymisji. Decyzja została przyjęta. Prezydium Zarządu Okręgowego podjęło uchwałę ustanawiającą Piotra Pilcha pełnomocnikiem Komitetu Miejskiego Prawa i Sprawiedliwości w Przemyślu" – czytamy w oficjalnym oświadczeniu zarządu PiS w Przemyślu, które ukazało się na Facebooku.
Pod komunikatem podpisał się Grzegorz Nieradka, koordynator ds. struktur PiS w województwie podkarpackim.

Skład władz PiS w Przemyślu tworzyli: przewodnicząca Lucyna Podhalicz, sekretarz Przemysław Bukowski, skarbnik Bogumiła Widzisz-Slowak oraz członkowie Wojciech Rzeszutko, Janusz Hamryszczak, Tomasz Zaleszczyk, Marek Mazurek.

Nie podano przyczyn złożenia dymisji, jednak jak zauważył portal Nowiny24.pl, najprawdopodobniej to cięcie głów po słabym wyniku w wyborach samorządowych w Przemyślu. Do Rady Miejskiej w Przemyślu PiS wprowadził tylko czterech radnych, a kandydat Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta miasta zdobył zaledwie 25 proc. poparcia w drugiej turze.

Hamryszczakowi nie pomogło wsparcie samego prezesa
Janusz Hamryszczak z PiS rywalizował o fotel prezydenta z kandydatem stowarzyszenia Kukiz '15 – Wojciechem Bakunem. Bakun rozgromił swojego rywala w drugiej turze stosunkiem 75:25 proc. poparcia.

Źródło: Nowiny24
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...