Gawłowski może wrócić do aresztu! Jest decyzja sejmowej komisji

Stanisław Gawłowski może wrócić do aresztu. Spędził tam w tym roku już trzy miesiące.
Stanisław Gawłowski może wrócić do aresztu. Spędził tam w tym roku już trzy miesiące. Fot. Krzysztof Hadrian / Agencja Gazeta
Komisja Regulaminowa, Spraw Poselskich i Immunitetowych opowiedziała się dzisiaj za uchyleniem immunitetu oraz wyrażeniem zgody na zastosowanie tymczasowego aresztu wobec Stanisława Gawłowskiego – podaje Onet. Sam polityk twierdzi, że ta decyzja to "instrukcja z Nowogrodzkiej".


Decyzja komisji jest "związana" z planami zachodniopomorskiej delegatury Prokuratury Krajowej w Szczecinie, która chce postawić Gawłowskiemu zarzuty dotyczące dwóch nowych przestępstw. Jedno ma charakter korupcyjny, a drugie dotyczy prania pieniędzy.

Komisja regulaminowa w czwartek była za wyrażeniem zgody przez Sejm na zastosowanie tymczasowego aresztu wobec Gawłowskiego. To jeszcze nie jest równoznaczne z aresztem, ale teraz jest on bardziej prawdopodobny.

– Tutaj tylko i wyłącznie o politykę chodzi, a nie o jakikolwiek inny wymiar. Do posłów PiS przyszła instrukcja z Nowogrodzkiej, którą wykonują. Tu nie chodzi o to, żeby dojść do prawdy, ale żeby pokazać, że rzekomo zwalcza się korupcję w szeregach opozycji. To polityczny spektakl – tak decyzję komisji w rozmowie z Onetem skomentował Gawłowski.

Przypomnijmy, że Gawłowski w tym roku spędził już trzy miesiące w areszcie. Otrzymał bowiem pięć zarzutów, w tym część o charakterze korupcyjnym. W rozmowie z naTemat osoba, która siedziała z Gawłowskim w jednej celi, opowiadała, jak zniósł to polityk.


źródło: Onet
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...