"Kanalia" i "degenerat". Instytut Wałęsy reaguje na niebywałe słowa o byłym prezydencie w TVP Info

Na antenie TVP Info doszło do szkalowania prezydenta Lecha Wałęsy.
Na antenie TVP Info doszło do szkalowania prezydenta Lecha Wałęsy. Screen z programu "Minęła 20" TVP Info
"Kanalia", "bestia w ludzkim ciele" – m.in. takimi słowami określono Lecha Wałęsa w programie "Minęła dwudziesta" TVP Info. Wypowiedział je zaproszony do programu działacz opozycji antykomunistycznej Ryszard Majdzik. Redaktor naczelny "Gazety Polskiej" Tomasz Sakiewicz nazwał zaś Wałęsę "kanalią". To wszystko spotkało się z reakcją Instytutu Lecha Wałęsy.


Instytut Lecha Wałęsy domaga się przeprosin i zadośćuczynienia. "Skandaliczna 'nagonka' na Lecha Wałęsę przygotowana przez TVP info w dniu 22.11.2018r. jest w naszej ocenie i wielu milionów Polaków niedopuszczalna, a autorzy pomówień powinni stanąć przed sądem. Instytut Lecha Wałęsy kategorycznie przeciwstawia się rozpowszechnianiu kłamliwych i naruszających dobra osobiste informacji o naszym fundatorze" – czytamy na facebookowym profilu Instytutu Lecha Wałęsy.
– Dla mnie człowiek, który donosił za pieniądze na swoich kolegów po masakrze na Wybrzeżu roku 70., jest zwykłą kanalią. Agent Bolek, który nigdy się nie przyznał do popełnionych przez siebie łotrostw przeciwko swoim kolegom, przeciwko Polsce, przeciwko narodowi. To człowiek, który jest kłamcą – powiedział na antenie TVP Info Majdzik.

– Kasta sędziowska i totalna opozycja traktują Wałęsę jako swój relikt. To jest ich relikt zaprzaństwa, kłamstwa, przestępczości. Oni zawsze będą tego reliktu bronić. To jest ich relikt, to nie jest relikt Polaków – kontynuował. W kolejnej wypowiedzi stwierdził, że w Wałęsie "tkwi bestia w ludzkim ciele".


Jakby tego było mało, redaktor naczelny "Gazety Polskiej" Tomasz Sakiewicz nazwał Wałęsę degeneratem. Tak dziennikarz odniósł się do słów byłego prezydenta o Jadwidze Kaczyńskiej. – Trzeba być degeneratem, żeby w ten sposób mówić o nieżyjącej matce człowieka, który jest na sali – tłumaczył.


Przypomnijmy, że 22 listopada odbył się proces Jarosława Kaczyńskiego przeciwko Lechowi Wałęsie w związku ze słowami, jakie były prezydent powiedział na temat odpowiedzialności lidera PiS za katastrofę smoleńską.

źródło: TVP Info
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...