Szczerski nie zostawia suchej nitki na stroju Wałęsy na pogrzebie Busha. "Odstawał od reszty"

Koszulka Lecha Wałęsy na pogrzebie nie wszystkim się spodobała
Koszulka Lecha Wałęsy na pogrzebie nie wszystkim się spodobała Fot. Facebook / Lech Wałęsa
Prezydencki minister Krzysztof Szczerski zabrał głos w sprawie pamiętnego stroju Lecha Wałęsy na pogrzebie byłego prezydenta Stanów Zjednoczonych George'a Busha Seniora. On również skrytykował lidera "Solidarności". Do tego zarzucił mu brak szacunku wobec zmarłego.


Wciąż jest głośno o stroju Lecha Wałęsy na środowym pogrzebie prezydenta George'a H.W. Busha. Były prezydent miał na sobie koszulkę z napisem "Konstytucja", co krytykują nie tylko politycy PiS, ale również specjaliści od etykiety.

Ale strój strojem, ale to z Wałęsą witali się byli prezydenci Stanów Zjednoczonych.

Teraz pamiętną koszulkę postanowił skomentować minister Andrzeja Dudy Krzysztof Szczerski. I znowu nie jest to komentarz przychylny Wałęsie.

– Jeśli chodzi o garderobę, to prezydent Wałęsa odstawał od większości uczestników tej ceremonii, bo cała reszta była ubrana stosownie – mówił Szczerski w programie "Wydarzenia i Opinie" na Polsacie.

Prezydencki minister zarzucił również Wałęsie brak szacunku wobec zmarłego, który, jak stwierdził, "jest okazywany w każdy sposób, także zachowaniem i strojem". – Pogrzeb to nie wiec polityczny, to nie miejsce do tego, żeby skupiać się na sobie, a na osobie, którą żegnamy – dodał Szczerski.

Minister wyznał również w rozmowie z Bogdanem Rymanowskim, że podczas wspólnego lotu Andrzeja Dudy z Lechem Wałęsą, nie był świadkiem ich rozmowy.

– Prezydent Duda dużo pracował w czasie podróży, prezydent Wałęsa dużo spał, a nie mówi przez sen, więc nie było takiej możliwości – skwitował Szczerski.

Źródło: Polsat News
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...