Śmierć Szczypińskiej na chwilę skruszyła polityczne lody. Kondolencje składa opozycja

Jolanta Szczypińska zmarła w wieku 61 lat
Jolanta Szczypińska zmarła w wieku 61 lat Fot. Kamil Gozdan / AG
Śmierć posłanki Jolanty Szczypińskiej poruszyła świat polskiej polityki. Kondolencje składają nie tylko politycy PiS, ale również ci z opozycji. Na Twitterze posłankę wspominają m.in. Ryszard Petru czy Robert Biedroń.


W sobotę Polskę obiegła smutna wiadomość o śmierci Jolancie Szczypińskiej. Posłanka PiS miała 61 lat, zmagała się z ciężką chorobą.

Odejście Szczypińskiej, osoby szanowanej w politycznym świecie, zasmuciło nie tylko polityków PiS, ale również działaczy z drugiej strony barykady. To bowiem nie czas na spory.

Politycy opozycji tłumnie składali więc na Twitterze kondolencje rodzinie Jolanty Szczypińskiej oraz wyrażali smutek ze śmierci posłanki i działaczki "Solidarności" ze Słupska w tak młodym wieku.

"To bardzo smutna wiadomość" – napisał Ryszard Petru, szef partii Teraz!"Wyrazy współczucia i kondolencje dla rodziny. Łączymy się w modlitwie w tych trudnych chwilach" – czytamy z kolei na profilu posła PO Sławomira Neumanna.Jego kolega z partii Sławomir Nitras również wyraził głęboki smutek: A szefowa Nowoczesnej. Katarzyna Lubnauer poinformowała, że jej partia upamiętniła Szczypińską minutą ciszy.Najbardziej osobiste chyba życzenia ze strony opozycji złożył jednak Robert Biedroń, były prezydent Słupska. "W polityce wiele nas różniło, ale łączyła miłość do zwierząt i naszego Słupska. Oby Pani tam gdzieś miała nadal swoje kochane miasto i pełno, pełno braci i sióstr mniejszych wokół siebie" – napisał na swoim profilu.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
[b]Ordo Iuris wzięło na celownik fundacje równościowe[/b]. Zasypało je lawiną pism

Ordo Iuris wzięło na celownik fundacje równościowe. Zasypało je lawiną pism

Joanna Scheuring-WielgusJoanna Scheuring-Wielgus

Procedowany projekt ustawy o powołaniu Komisji, która ma się zająć problemem pedofilii, to nic innego jak ściema, zasłona dymna i pozorowane działanie. Po pierwsze od tej komisji de facto nic nie zależy, nie ma żadnych sprawczych kompetencji, które pozwoliłyby na penalizowanie przestępców seksualnych, którzy dopuszczają się czynów seksualnych na niepełnoletnich.

Mazurek przyłapana na zdjęciu z Berlusconim. [b]Polacy nie zostawili na niej suchej nitki[/b]

Mazurek przyłapana na zdjęciu z Berlusconim. Polacy nie zostawili na niej suchej nitki