Nie żyje Jolanta Szczypińska. Posłanka PiS zmarła w wieku 61 lat

Jolanta Szczypińska nie żyje. Posłanka PiS zmarła w wieku 61 lat.
Jolanta Szczypińska nie żyje. Posłanka PiS zmarła w wieku 61 lat. Fot. Przemek Wierzchowski / Agencja Gazeta
Posłanka Prawa i Sprawiedliwości Jolanta Szczypińska nie żyje. Zmarła po ciężkiej chorobie. Wiadomość o jej śmierci przekazał poseł PiS Jan Mosiński.


O tym, że Jolanta Szczypińska zmaga się z poważną chorobą, mówiło się od wielu dni. Ponad 10 lat temu posłanka walczyła z nowotworem. W ostatnim czasie - jak wynika z relacji polityków PiS - odezwała się inna choroba. W listopadzie trafiła do szpitala w związku z powikłaniami po przebytym zabiegu urologicznym. Koledzy z partii organizowali w Sejmie msze w jej intencji.

Jolanta Szczypińska miała 61 lat. W czasach PRL, gdy jako pielęgniarka pracowała w szpitalu w Słupsku, tworzyła struktury "Solidarności" w tej placówce. W latach 90. przystąpiła do Porozumienia Centrum.

Mandat poselski objęła po raz pierwszy w roku 2004, gdy z zasiadania w Sejmie zrezygnował poseł Wiesław Walendziak. Potem była także posłanką Sejmu V, VI, VII oraz obecnie VIII kadencji. Pracowała w Komisji Zdrowia oraz Komisji Regulaminowej, Spraw Poselskich i Immunitetowych. Była wiceprzewodniczącą Klubu Parlamentarnego PiS.

"Była piękną postacią naszego ruchu" – tak o Jolancie Szczypińskiej mówił prezes PiS Jarosław Kaczyński (piszemy o tym tutaj). Posłanka PiS od 2000 roku zmagała się z chorobami. Jak sama mówiła – to sprawiło, że przewartościowała swoje życie.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
[b]Ordo Iuris wzięło na celownik fundacje równościowe[/b]. Zasypało je lawiną pism

Ordo Iuris wzięło na celownik fundacje równościowe. Zasypało je lawiną pism

Joanna Scheuring-WielgusJoanna Scheuring-Wielgus

Procedowany projekt ustawy o powołaniu Komisji, która ma się zająć problemem pedofilii, to nic innego jak ściema, zasłona dymna i pozorowane działanie. Po pierwsze od tej komisji de facto nic nie zależy, nie ma żadnych sprawczych kompetencji, które pozwoliłyby na penalizowanie przestępców seksualnych, którzy dopuszczają się czynów seksualnych na niepełnoletnich.

Mazurek przyłapana na zdjęciu z Berlusconim. [b]Polacy nie zostawili na niej suchej nitki[/b]

Mazurek przyłapana na zdjęciu z Berlusconim. Polacy nie zostawili na niej suchej nitki