Wiśle Kraków kończy się czas. PZPN wszczął postępowanie, które może się skończyć tragicznie dla klubu

Sytuacja Wisły Kraków powoli staje się naprawdę beznadziejna.
Sytuacja Wisły Kraków powoli staje się naprawdę beznadziejna. Fot. Jakub Porzycki / Agencja Gazeta
Dyrektor Departament Rozgrywek Krajowych Łukasz Wachowski zakomunikował, że został złożony wniosek o wszczęcie postępowania przeciw Wiśle Kraków. Procedura prowadzona wobec zadłużonego klubu może zakończyć się odebraniem licencji.


Wachowski do sprawy obszernie odniósł się na Twitterze. "W związku z naruszeniami kryteriów 'A' Podręcznika Licencyjnego, jakich w ostatnich dniach dopuścił się Klub Wisła Krakow, jak również niemożliwością ustalenia sytuacji prawno-organizacyjnej Klubu, skierowałem do Komisji Licencyjnej PZPN wniosek o wszczęcie postępowania, co skutkować może zawieszeniem licencji" – napisał w oświadczeniu, które tam opublikował.


"Jeżeli Dział Licencji lub Organy Licencyjne w trakcie sezonu stwierdzą nieprawidłowości, mogące powodować niespełnienie któregokolwiek z Kryteriów A, Kierownik Działu Licencji kieruje pisemny wniosek o wszczęcie postępowania wyjaśniającego do komisji ds. Licencji Klubowych PZPN" – dodał.

Z tego pisma wynika duże zagrożenie dla klubu – bowiem jeśli nieprawidłowości stwierdzi także wspomniana Komisja ds. Licencji Klubowych PZPN, będzie to skutkować nieprzyznaniem na udział w Rozgrywkach Klubowych PZPN. Ponadto Komisja może cofnąć lub zawiesić już przyznaną licencję. W ten sposób jeden z najbardziej utytułowanych polskich klubów może się pożegnać z ekstraklasą.


Dodajmy, że w środowy wieczór TS Wisła Kraków zerwało umowę z potencjalnymi inwestorami – Vanną Ly oraz Matsem Hartlingiem. Powód to niedostarczenie do klubu na czas pieniędzy. Jeszcze tego samego wieczora sprawę skomentował polski wspólnik Hartlinga – Adam Pietrowski uznał działania klubu za nielegalne.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...