To musiało się stać. "Kler" najbardziej dochodową polską produkcją ostatnich 30 lat

"Kler" wyprzedził "Ogniem i Mieczem" i został najbardziej kasową polską produkcją ostatnich 30 lat.
"Kler" wyprzedził "Ogniem i Mieczem" i został najbardziej kasową polską produkcją ostatnich 30 lat. Fot. Łukasz Antczak / Agencja Gazeta
Tylko w Polsce "Kler" zgarnął ponad 105 mln złotych. Film Wojciecha Smarzowskiego nadal ma poważną szansę zarobić znacznie więcej – 6 lutego 2019 produkcja będzie miała premierę na DVD i w Blu-Ray.


Nie było innej opcji, "Kler" Wojciecha Smarzowskiego musiał w końcu przegonić "Ogniem i mieczem" Jerzego Hoffmana i stać się najbardziej kasowym filmem po roku 1989 roku. Od 28 września 2018, kiedy to miała swoją premierę, produkcja zarobiła 105 261 308 złotych, wyprzedzając ekranizację dzieła Henryka Sienkiewicza o 171 945 zł.Za niecały miesiąc "Kler" będzie również dostępny w formatach DVD i Blu-Ray. Płyty DVD i Blu-ray będą wzbogacone o audiodeskrypcję dla osób niewidzących oraz polskie napisy dla osób niesłyszących. Na płycie znajdą się także napisy angielskie. Premiera już 6 lutego 2019 roku.

Cała burza wokół filmu Smarzowskiego i nośny temat sprawiły, że film stał się olbrzymim hitem. Po zaledwie czterech tygodniach od premiery "Kler" stał się najchętniej oglądanym w Polsce filmem XXI wieku i przebił dotychczasowy kinowy przebój – "Quo Vadis".

W listopadzie pisaliśmy o tym, że "Kler" pobił kolejny rekord. Jego dystrybutor "Kino Świat" ogłosił, że w ciągu siedmiu tygodni film Wojciecha Smarzowskiego obejrzało aż 5 014 956 widzów.

Źródło: RMF 24
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...