Wiceminister na wylocie. To ona miała odpowiadać za projekt ws. przemocy domowej

Elżbieta Bojanowska może już powoli żegnać się z teką wiceminister pracy.
Elżbieta Bojanowska może już powoli żegnać się z teką wiceminister pracy. Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Jak podaje RMF24 minister pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska wręczyła we wtorek premierowi Mateuszowi Morawieckiemu wniosek o odwołanie wiceminister pracy Elżbiety Bojanowskiej. To pokłosie opublikowanego przez nią projektu ustawy dot. przemocy domowej.

Według informacji podanych przez RMF24 minister pracy Elżbieta Rafalska złożyła premierowi wniosek o odwołanie wiceminister Elżbiety Bojanowskiej. Radio ustaliło, że jej dymisja jest już przesądzona. Rafalska wahała się z decyzją, ale opinia innych członków rządu przeważyła.

Przypomnijmy, że w piątek wiceminister oddała się do dyspozycji minister Rafalskiej. Przyznała, że ponosi pełną odpowiedzialność za opublikowanie treści projektu ustawy dot. przeciwdziałaniu przemocy domowej.

– Ponoszę pełną odpowiedzialność za nowelizację ustawy o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie. Ta wersja projektu nie powinna była wyjść poza mury resortu – powiedziała Bojanowska w oświadczeniu dla mediów. Jednak, jak pisaliśmy, pod ministerialnym dokumentem w tej sprawie widnieje pieczątka i podpis nie Bojanowskiej, lecz Rafalskiej. I trudno uwierzyć, aby projekt powstał bez wiedzy szefowej resortu.

W projekcie zawarto m.in. kontrowersyjny zapis, że jednorazowe pobicie nie jest przemocą domową. Teraz Bojanowska czeka na decyzję premiera Morawieckiego.

Źródło: RMF24
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...
WOJCIECH SADURSKIWOJCIECH SADURSKI

"Oskarżenie przez TVPiS jest potężnym przyznaniem się do bezradności argumentacyjnej...". Jak podały media, znalazłem się w znakomitym gronie osób, które TVPiS zamierza ścigać karnie za opinie, dotyczące związku między uprawianą przez tę telewizję propagandą a stworzeniem atmosfery, sprzyjającej mordowi w Gdańsku...

"Jesteście wypier****". [b]Dziennikarz opowiada nam, jak wygląda praca w TVP[/b]
POLECAMY

"Jesteście wypier****". Dziennikarz opowiada nam, jak wygląda praca w TVP

[b]Owsiak nie puści tego płazem TVP. [/b]"Przez dwa lata to były programy nienawiści"

Owsiak nie puści tego płazem TVP. "Przez dwa lata to były programy nienawiści"