USA idą na konflikt z Europą. Administracja Trumpa obniżyła rangę dyplomatyczną przedstawicielstwa UE

Administracja Trumpa obniżyła rangę dyplomatyczną przedstawicielstwa UE.
Administracja Trumpa obniżyła rangę dyplomatyczną przedstawicielstwa UE. Fot. actionsports / 123RF
W dyplomacji liczą się drobne gesty. Dlatego to, jak w USA potraktowano unijnych dyplomatów, z pewnością można ocenić jako wielki afront. Administracja prezydenta Donalda Trumpa obniżyła rangę dyplomatyczną przedstawicielstwa Unii Europejskiej i jakoś "zapomniała o tym" poinformować unijnych partnerów.


O napięciach między Stanami Zjednoczonymi i Unią Europejską wiadomo nie od dziś. Praktycznie od momentu wyboru Donalda Trumpa na prezydenta USA dochodzi do mniejszych lub większych zgrzytów. Sytuacja coraz bardziej przypomina słynne siłowanie się na uściski dłoni między Trumpem a prezydentem Francji Emanuelem Macronem.


Paweł Żuchowski, korespondent radia RMF FM w USA poinformował we wtorek, że administracja Donalda Trumpa obniżyła rangę dyplomatyczną przedstawicielstwa Unii Europejskiej w Waszyngtonie. Może to oznaczać zapowiedź jeszcze większego ochłodzenia na linii UE-USA.

Unia Europejska została zdegradowana z pozycji państwa do organizacji międzynarodowej. Aż trudno uwierzyć, że amerykański Departament Stanu... zapomniał o tym poinformować unijnych dyplomatów.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...