Trwa spotkanie Kaczyński-Salvini na Nowogrodzkiej. Wicepremier Włoch przyniósł prezesowi PiS różę?

Salvini został przyjęty przez Kaczyńskiego w siedzibie PiS na Nowogrodzkiej
Salvini został przyjęty przez Kaczyńskiego w siedzibie PiS na Nowogrodzkiej Fot: Beata Mazurek/Twitter
W warszawskiej siedzibie PiS trwa spotkanie lidera PiS Jarosława Kaczyńskiego z wicepremierem, szefem MSW Włoch Matteo Salvinim. Wcześniej włoski polityk spotkał się z premierem Mateuszem Morawieckim i szefem MSWiA Joachimem Brudzińskim.


Oprócz prezesa PiS w rozmowach na Nowogrodzkiej uczestniczą w nim m.in. wicemarszałek Senatu Adam Bielan, pełnomocniczka premiera ds. dialogu międzynarodowego Anna Maria Anders oraz eurodeputowani PiS: Tomasz Poręba i Ryszard Legutko.
Przed tygodniem włoska "La Repubblica" informując, że podczas wizyty Salvini spotka się z Kaczyńskim pisała, że głównym tematem ich rozmów ma być zawarcie porozumienia przed majowymi wyborami do Parlamentu Europejskiego. – Tematem rozmów będą sprawy interesujące dla obydwu stron - zarówno polskiej, jak i włoskiej – informowała lakonicznie rzeczniczka PiS Beata Mazurek,

Zamieściła też zdjęcie. Przypomina ono wizytę na Nowogrodzkiej Rexa Tillersona, byłego już szefa amerykańskiej dyplomacji.
Jak podało Radio Zet powołując się na rzeczniczkę rządu Joannę Kopcińską, Salvini spotkał się także z premierem Mateuszem Morawieckim. Według rzeczniczki polski premier i wicepremier Włoch "zgodzili się, że w UE nie może być miejsca na podwójne standardy oraz różne traktowanie państw członkowskich przez instytucje unijne”"

Jak poinformowała, krótka rozmowa szefa polskiego rządu z Salvinim "dotyczyła spraw polsko-włoskich, również w kontekście unijnym, stosunków gospodarczych między obu krajami oraz współpracy przedsiębiorców z Polski i Włoch". Salvini ocenił swoje spotkanie z Morawieckim jako "doskonałe”. Wyraził nadzieję na utworzenie włosko-polskiej osi w UE.


Wicepremier i minister spraw wewnętrznych Włoch, który jest jednocześnie szefem prawicowej Ligi, spotkał się też w Warszawie z szefem MSWiA Joachimem Brudzińskim.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...