Zarządzanie kryzysowe niczym gaszenie pożaru benzyną. Tym jednym zdaniem Glapiński podpadnie wielu kobietom

Adam Glapiński tak bronił swoich współpracowniczek,że aż uderzył w feministki
Adam Glapiński tak bronił swoich współpracowniczek,że aż uderzył w feministki Fot: Dawid Zuchowicz / Agencja Gazeta
Prezes NBP zabrał w końcu głos na temat zarobków swoich współpracowniczek w NBP, ale poniosły go emocje. Przy okazji oberwało się feministkom. – Szczególnie interesuje media wynagrodzenie dwóch pań dyrektorek, dwóch pań dyrektor, bo to też niewłaściwe słownictwo, jakieś feministyczne – oznajmił. Tym jednym zdaniem może podpaść wielu kobietom, które walczą o równouprawnienie.

Glapiński podczas konferencji niby stanął w obronie kobiet, ale potem sam się pogrążył.

– Czepiono się dwóch pań dyrektor z nieznanych mi powodów. To brutalne, prymitywne, seksistowskie pastwienie się nad dwoma matkami, nad ich dziećmi, nad ich mężami. Wszyscy w Warszawie są tym zbulwersowani – stwierdził Glapiński stając w obronie swoich współpracowniczek Martyny Wojciechowskiej i Kamili Sukiennik.

Pytał też, czy kobiety nie mogą zarabiać tyle, co mężczyźni? – U nas połowa dyrektorek to kobiety – podkreślił. Jednak ta "obrona kobiet" zdecydowanie kłóci się z jego wypowiedzią "o niewłaściwym feministycznym słownictwie". Żeńskich końcówek używano już bowiem w II Rzeczpospolitej.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...
WOJCIECH SADURSKIWOJCIECH SADURSKI

"Oskarżenie przez TVPiS jest potężnym przyznaniem się do bezradności argumentacyjnej...". Jak podały media, znalazłem się w znakomitym gronie osób, które TVPiS zamierza ścigać karnie za opinie, dotyczące związku między uprawianą przez tę telewizję propagandą a stworzeniem atmosfery, sprzyjającej mordowi w Gdańsku...

"Jesteście wypier****". [b]Dziennikarz opowiada nam, jak wygląda praca w TVP[/b]
POLECAMY

"Jesteście wypier****". Dziennikarz opowiada nam, jak wygląda praca w TVP

[b]Owsiak nie puści tego płazem TVP. [/b]"Przez dwa lata to były programy nienawiści"

Owsiak nie puści tego płazem TVP. "Przez dwa lata to były programy nienawiści"