Wyrok w głośnej seksaferze samorządowej. Polityk skazany na 4 lata więzienia

Sąd uznał winę Mirosława Karapyty i skazał byłego marszałka województwa podkarpackiego na 4 lata więzienia.
Sąd uznał winę Mirosława Karapyty i skazał byłego marszałka województwa podkarpackiego na 4 lata więzienia. Fot. Patryk Ogorzalek / Agencja Gazeta
Sąd uznał Mirosława Karapytę, byłego marszałka województwa podkarpackiego, winnym gwałtu i przyjmowania korzyści majątkowych. Polityk został skazany na 4 lata więzienia. Wyrok nie jest prawomocny, obrona zapowiada apelację.


Prokuratura przedstawiła dowody winy 58-letniego Mirosława Karapyty. Były marszałek województwa podkarpackiego miał przyjmować korzyści materialne, między innymi od burmistrza Ustrzyk Dolnych Henryka S, który opłacał Karapycie pobyty w pensjonatach i gospodarstwach agroturystycznych.

Ale to nie wszystko. Marszałek wykorzystał też swoją pozycję w urzędzie. Miał dopuścić się gwałtu na jednej z pracownic urzędu oraz przynajmniej trzykrotnie nakłonić do uprawiania seksu kobietę, która próbowała w ten sposób załatwić sobie zwrot prawa jazdy, jakie straciła wcześniej z powodu przekroczenia limitu punktów karnych.

Sąd skazał Mirosława Karapytę na karę czterech lat więzienia. Wyrok nie jest prawomocny, obrona już zapowiedziała apelację. Mirosław Karapyta był politykiem Polskiego Stronnictwa Ludowego.

źródło: Nowiny24
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...