Autorka antysemickiej "Dobranocki" wściekła na TVP. Nie chce już pracować dla Jacka Kurskiego

Autorka antysemickiej "Dobranocki" wściekła na TVP.
Autorka antysemickiej "Dobranocki" wściekła na TVP. Fot. screen z twitter.com/baspiela
Barbara Piela, autorka obrzydliwej "dobranocki" o WOŚP i Jerzym Owsiaku, która wyemitowana została w programie "Minęła 20" w TVP Info przestała być już zadowolona ze współpracy w telewizją. Dała temu wyraz w wymownym wpisie na Twitterze.


"Ja mam gdzieś te TV, nie wracam! Sami zniszczyli młot na lewaków, jakim były plastusie (jak ktoś napisał). Sam Twitter przyznał mi certyfikat koszerności, a oni napisali o powielaniu antysemickich wzorców, pomimo wyjaśnień. I jeszcze jakieś kary dla najlepszej na świecie ekipy!" – napisała Barbara Piela, której nie spodobało się zachowanie szefostwa TVP po tym, jak po wyemitowaniu "dobranocki" wybuchł potężny skandal.W obronę Pieli zaangażowała się Krystyna Pawłowicz, która uważa tę dziwną twórczość za "dowcipną recenzję naszej rzeczywistości".W całej sprawie interweniowała Telewizyjna Agencja Informacyjna, która podjęła decyzję o zawieszeniu w obowiązkach służbowych wydawcy programu "Minęła 20". Jak podano, "kierownictwo anteny nie będzie tolerować błędów, które godzą w dobre imię Telewizji Polskiej".

Przypomnijmy, w "dobranocce" występują postaci charakteryzowane na Jurka Owsiaka i Hannę Gronkiewicz-Waltz. Była prezydent Warszawy "tworzy" szefa WOŚP niczym nakręcaną zabawkę, która powtarza jak mantrę "Cześć. Sie ma". Jest jej potrzebny do zarabiania pieniędzy.

Następnie wolontariuszka zbiera do puszki WOŚP, a Owsiak podjeżdża nakręcanym samochodem z przyczepami i przywozi byłej prezydent Warszawy duże ilości pieniędzy. W dodatku, 200-złotowe banknoty opatrzone są symbolem gwiazdy Dawida.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...