Pawłowicz napisała do Kurskiego. Broni autorki skandalicznej animacji o WOŚP

Krystynie Pawłowicz nie spodobał się atak na Barbarę Pielę.
Krystynie Pawłowicz nie spodobał się atak na Barbarę Pielę. Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Kontrowersyjna "Dobranocka" o Jerzym Owsiaku i WOŚP cały czas budzi żywe emocje w sieci. I kiedy stanowcza większość internautów nie zostawia suchej nitki na dziele Barbary Pieli, Krystyna Pawłowicz broni jego autorki i pisze posta adresowanego do... szefa TVP Jacka Kurskiego.

"Panie Prezesie Telewizji Jarosławie Kurski, proszę nie krzywdzić Pani Barbary Pieli. Chyba sam Pan widzi grubymi nićmi szytą 'antysemicką' prowokację przez idola opozycji M. Matczaka, który felieton B.P o cwaniactwie przekierował etnicznie" – napisała na Twitterze do Jacka Kurskiego posłanka PiS Krystyna Pawłowicz. Przypomnijmy, że w "Dobranocce" Barbary Pieli występują postaci charakteryzowane na Jurka Owsiaka i Hannę Gronkiewicz-Waltz. Była prezydent Warszawy "tworzy" szefa WOŚP niczym nakręcaną zabawkę, która powtarza jak mantrę "Cześć. Sie ma". Jest jej potrzebny do zarabiania pieniędzy.

Następnie wolontariuszka zbiera do puszki WOŚP, a Owsiak podjeżdża nakręcanym samochodem z przyczepami i przywozi byłej prezydent Warszawy duże ilości pieniędzy. W dodatku, dwustuzłotowe banknoty opatrzone są symbolem gwiazdy Dawida.

Nikogo chyba nie dziwi kolejny wpis posłanki, która jeszcze przed świętami zarzekała się, że rezygnuje z aktywności na Twitterze. Ale jej apel do Jarosława Kurskiego jest zbyteczny. Barbara Piela sama zdenerwowała się na prezesa TVP i zapowiedziała, że rezygnuje ze współpracy z jego telewizją.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...
WOJCIECH SADURSKIWOJCIECH SADURSKI

"Oskarżenie przez TVPiS jest potężnym przyznaniem się do bezradności argumentacyjnej...". Jak podały media, znalazłem się w znakomitym gronie osób, które TVPiS zamierza ścigać karnie za opinie, dotyczące związku między uprawianą przez tę telewizję propagandą a stworzeniem atmosfery, sprzyjającej mordowi w Gdańsku...

"Jesteście wypier****". [b]Dziennikarz opowiada nam, jak wygląda praca w TVP[/b]
POLECAMY

"Jesteście wypier****". Dziennikarz opowiada nam, jak wygląda praca w TVP

[b]Owsiak nie puści tego płazem TVP. [/b]"Przez dwa lata to były programy nienawiści"

Owsiak nie puści tego płazem TVP. "Przez dwa lata to były programy nienawiści"