Sędziowie śmieją się ze słów Suskiego. Poszli do ogródka szukać zakopanego złota

Sędziowie pokazali ministrowi, że mają poczucie humoru.
Sędziowie pokazali ministrowi, że mają poczucie humoru. Zrzut ekranu z Twitter.com / @JudgesSsp
Jak Marek Suski tłumaczy przed europarlamentarzystami konieczność reformy sądownictwa w Polsce? Tym, że sędziowie mają "zakopane sztabki złota w ogródkach niewiadomego pochodzenia". Członkowie stowarzyszenia IUSTITIA wzięli do serca słowa ministra i postanowili poszukać wspomnianego kruszcu. Nagrali nawet film.


"Część sędziów z KRS jest bogata, w ogrodach mają zakopane sztabki złota niewiadomego pochodzenia" – to tylko jeden z kilku cytatów z ministra Suskiego, które można znaleźć w oficjalnym raporcie ze spotkania z europarlamentarzystami na temat reformy polskiego sądownictwa.

Minister chciał się nawet wytłumaczyć ze swoich słów ze stenogramu. Przyznał, że... to nie są dokładne cytaty i nie autoryzował tekstu. Nie mniej sędziowie ze stowarzyszenia IUSTITIA wzięli sobie do serca jego słowa i postanowili poszukać zakopanego złota w ich ogródkach. Nagrali film, w którym zapowiedzieli, że znaleziony kruszec przekażą na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Do filmu dodali także link do aukcji. Oczywiście licytacja na rzecz WOŚP nie dotyczy złota, a koszulek z literami, które tworzą napis "Konstytucja". Sędziowie stworzyli je, kiedy KRS zakazała im noszenie ubrań z całym napisem "Konstytucja".
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...