"Nie życzę nikomu, aby na klatę brał tak nieprawdopodobny jad". Owsiak o "dobranocce" TVP Info

Jerzego Owsiaka zabolało to co obejrzał w "dobranocce" w TVP Info.
Jerzego Owsiaka zabolało to co obejrzał w "dobranocce" w TVP Info. Fot. Adam Stępień / Agencja Gazeta
Nie jestem Czapajewem, politykiem, ani Supermanem, żeby po tak ohydnym filmie, który tak nieprawdopodobnie próbował dyskredytować mnie i całą akcję, ot tak po prostu zagwizdać wesoło i robić swoje – pisze Jerzy Owsiak. Na swoim Facebooku opisał samopoczucie po obejrzeniu obrzydliwej "dobranocki" w TVP Info, której był bohaterem.


Owsiak przyznał, że boli go to co zobaczył w TVP Info zwłaszcza, ze widział w przeszłości jak władza komunistyczna i ówczesne media dyskredytowały ludzi.

"To boli, bo jestem z tego pokolenia, które widziało, jak kiedyś można było zeszmacić ludzi, jak można było o nich pisać co tylko ślina na język przyniosła. A było jeszcze gorzej, bo działo się to w czasach, kiedy Ci ludzie nie mieli możliwości obronić się przed taką falą nienawiści, chamstwa i zidiocenia" – czytamy w jego wpisie na Facebooku.

Szef WOŚP dodał, że nie życzy nikomu, żeby doświadczył takiego "nieprawdopodobnego jadu, jaki z tego filmu się sączył". Poinformował również, produkcję Barbary Pieli oglądali jego bliscy, w tym jego wnuczki i dopiero teraz dowiedział się, że w TVP od pewnego czasu takie filmiki powstawały.

"Dopiero teraz dowiedziałem się, że przez minione dwa lata Telewizja pompowała takie obrazki, a ich bohaterami byli Polacy, ludzie, których znamy. Z ludźmi tymi nie musimy się zgadzać, ale czy to daje prawo do umieszczania ich w pasiakach więziennych i sączenia nieprawdopodobnego, antysemicki dialogu?" – pyta Jerzy Owsiak. Przypomnijmy, że w "dobranocce" Barbary Pieli występują postaci charakteryzowane na Jurka Owsiaka i Hannę Gronkiewicz-Waltz. Była prezydent Warszawy "tworzy" szefa WOŚP niczym nakręcaną zabawkę, która powtarza jak mantrę "Cześć. Sie ma". Jest jej potrzebny do zarabiania pieniędzy.


Następnie wolontariuszka zbiera do puszki WOŚP, a Owsiak podjeżdża nakręcanym samochodem z przyczepami i przywozi byłej prezydent Warszawy duże ilości pieniędzy. W dodatku, dwustuzłotowe banknoty opatrzone są symbolem gwiazdy Dawida.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...