"Nie życzę nikomu, aby na klatę brał tak nieprawdopodobny jad". Owsiak o "dobranocce" TVP Info

Jerzego Owsiaka zabolało to co obejrzał w "dobranocce" w TVP Info.
Jerzego Owsiaka zabolało to co obejrzał w "dobranocce" w TVP Info. Fot. Adam Stępień / Agencja Gazeta
Nie jestem Czapajewem, politykiem, ani Supermanem, żeby po tak ohydnym filmie, który tak nieprawdopodobnie próbował dyskredytować mnie i całą akcję, ot tak po prostu zagwizdać wesoło i robić swoje – pisze Jerzy Owsiak. Na swoim Facebooku opisał samopoczucie po obejrzeniu obrzydliwej "dobranocki" w TVP Info, której był bohaterem.

Owsiak przyznał, że boli go to co zobaczył w TVP Info zwłaszcza, ze widział w przeszłości jak władza komunistyczna i ówczesne media dyskredytowały ludzi.

"To boli, bo jestem z tego pokolenia, które widziało, jak kiedyś można było zeszmacić ludzi, jak można było o nich pisać co tylko ślina na język przyniosła. A było jeszcze gorzej, bo działo się to w czasach, kiedy Ci ludzie nie mieli możliwości obronić się przed taką falą nienawiści, chamstwa i zidiocenia" – czytamy w jego wpisie na Facebooku.

Szef WOŚP dodał, że nie życzy nikomu, żeby doświadczył takiego "nieprawdopodobnego jadu, jaki z tego filmu się sączył". Poinformował również, produkcję Barbary Pieli oglądali jego bliscy, w tym jego wnuczki i dopiero teraz dowiedział się, że w TVP od pewnego czasu takie filmiki powstawały.

"Dopiero teraz dowiedziałem się, że przez minione dwa lata Telewizja pompowała takie obrazki, a ich bohaterami byli Polacy, ludzie, których znamy. Z ludźmi tymi nie musimy się zgadzać, ale czy to daje prawo do umieszczania ich w pasiakach więziennych i sączenia nieprawdopodobnego, antysemicki dialogu?" – pyta Jerzy Owsiak. Przypomnijmy, że w "dobranocce" Barbary Pieli występują postaci charakteryzowane na Jurka Owsiaka i Hannę Gronkiewicz-Waltz. Była prezydent Warszawy "tworzy" szefa WOŚP niczym nakręcaną zabawkę, która powtarza jak mantrę "Cześć. Sie ma". Jest jej potrzebny do zarabiania pieniędzy.


Następnie wolontariuszka zbiera do puszki WOŚP, a Owsiak podjeżdża nakręcanym samochodem z przyczepami i przywozi byłej prezydent Warszawy duże ilości pieniędzy. W dodatku, dwustuzłotowe banknoty opatrzone są symbolem gwiazdy Dawida.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...
WOJCIECH SADURSKIWOJCIECH SADURSKI

"Oskarżenie przez TVPiS jest potężnym przyznaniem się do bezradności argumentacyjnej...". Jak podały media, znalazłem się w znakomitym gronie osób, które TVPiS zamierza ścigać karnie za opinie, dotyczące związku między uprawianą przez tę telewizję propagandą a stworzeniem atmosfery, sprzyjającej mordowi w Gdańsku...

"Jesteście wypier****". [b]Dziennikarz opowiada nam, jak wygląda praca w TVP[/b]
POLECAMY

"Jesteście wypier****". Dziennikarz opowiada nam, jak wygląda praca w TVP

[b]Owsiak nie puści tego płazem TVP. [/b]"Przez dwa lata to były programy nienawiści"

Owsiak nie puści tego płazem TVP. "Przez dwa lata to były programy nienawiści"