Kim jest sprawca ataku na Adamowicza? Wiadomo, co krzyczał, mówił jak się nazywa

Oto nagranie z ataku na prezydenta Gdańska.
Oto nagranie z ataku na prezydenta Gdańska. Zrzut ekranu z YouTube.com / Grzegorz Czeczot
W sieci pojawił się film z ataku na Pawła Adamowicza. Widać na nim jak napastnik wbiega na scenę w kierunku prezydenta Gdańska. Potem słychać jak przez mikrofon podaje swoje motywy ataku.


Aktualizacja z 14.01.2019 z godz. 14.40
Pomimo starań lekarzy i wielogodzinnej walce o życie prezydent Gdańska Paweł Adamowicz zmarł w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Gdańsku. Czytaj więcej

Na nagraniu widać mężczyznę ubranego na czarno, w czarnej czapce, który wbiega na scenę podczas Światełka do Nieba w Gdańsku. Następnie kieruje sie w stronę prezydenta Adamowicza. Po kilku sekundach po ataku widać jak napastnik w geście zwycięstwa spaceruje po scenie.
Następnie mężczyzna podbiegł i wyrwał uczestnikom pokazu WOŚP mikrofon. Przedstawił się i wykrzyczał najprawdopodobniej motyw ataku na samorządowca, który jeszcze do niedawna kojarzony był z Platformą Obywatelską.

– Halo, halo! Nazywam się Stefan Wilmont. Siedziałem niewinny w więzieniu, Platforma Obywatelska mnie tam dokoptowała. Dlatego... – krzyczał napastnik. Po tym został zatrzymany przez ochronę.

Według informacji gdańskiej policji, które padły na antenie TVN24 napastnik to 27-letni mieszkaniec Gdańska. W przeszłości był notowany i karany za rozboje. Nieoficjalnie wiadomo, że znaleziono przy nim plakietkę, która wskazywałaby, że jest pracownikiem mediów.

Całość ataku trwała 30 sekund. Przypomnijmy, że prezydent Adamowicz został ugodzony ostrym narzędziem. Podobno był reanimowany na scenie. Jego stan jest ciężki.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
NATEMAT EXTRA 0 0“To jakby odbity człowiek”. Tutaj zachowały się ślady krwi powstańców
O TYM SIĘ MÓWI 0 0Rządy PiS nazywała reżimem. Ta Czeszka może napsuć krwi Kaczyńskiemu bardziej niż Timmermans
0 0To po to PiS przerwał posiedzenie Sejmu? Arłukowicz mówi o "handlu"