Okropna reakcja posłanki Pawłowicz na atak w Gdańsku. Nawet teraz sobie nie odpuściła...

Krystyna Pawłowicz i Matka Kurka przesadzili?
Krystyna Pawłowicz i Matka Kurka przesadzili? Fot. Franciszek Mazur / Agencja Gazeta
Festiwal nienawiści – tak można opisać obecnie tablice Piotra Wielguckiego i Krystyny Pawłowicz na Twitterze. Zarówno Wielgucki (Matka Kurka) jak i posłanka PIS komentują w ten sposób atak na prezydenta Adamowicza obwiniając za to Jerzego Owsiaka.


Aktualizacja z 14.01.2019 z godz. 14.40
Pomimo starań lekarzy i wielogodzinnej walce o życie prezydent Gdańska Paweł Adamowicz zmarł w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Gdańsku. Czytaj więcej

Długo nie trzeba było czekać, żeby atak na prezydenta Gdańska skomentowali przeciwnicy Jerzego Owsiaka: Krystyna Pawłowicz i Piotr Wielgucki (Matka Kurka). Za całe zdarzenie w Gdańsku obwinili szefa WOŚP.


"Co roku hejter Owsiak szczuje ludzi przeciw sobie, co roku 'dam dwa razy więcej, żeby PiS-dzielców szlag trafił'. Twój owoc w Gdańsku promotorze Ruchu Wypierdolenia Krystyny Pawłowicz w Kosmos, twój owoc!" – napisał na Twitterze Wielgucki.

W podobnym duchu wypowiada się Krystyna Pawłowicz, która jeszcze kilka godzin wcześniej krytykowała Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

"Owsiak wzbudza w ludziach wielkie negatywne emocje z powodu skrajnie kontrowersyjnej postawy,szerzenia nienawiści i hejtu,poniżania innych jak też z powodu finansowania z puszek działalności 'pozamedycznej', a przy tym swej arogancji, że powinien odejść.


Od dawna kompromituje sobą samą ideę,jest zakłamany lżąc Kościół i jednocześnie śląc dzieci pod kościoły po datki.Owsiak musi odejść,bo skłócanie przez niego ludzi,szczucie na innych źle się skończy. Owsiak MUSI odejść. Dla dobra sprawy i bezpieczeń. innych" – skomentowała tragiczne wydarzenia z Gdańska posłanka PiS.

Od razu pod ich wpisami rozgorzała dyskusja. Wiele z osób nie mogło opisać swojego oburzenia na słowa Pawłowicz i Wielguckiego. Przypomnijmy, że do ataku na Pawła Adamowicza doszło podczas Światełka do Nieba na gdańskiej scenie WOŚP. Całe zdarzenie widać na nagraniu jednego z widzów. Słychać też nawet, co krzyczy napastnik po ataku. Stan prezydenta Gdańska jest ciężki.

Sam Wielgucki nie po raz pierwszy atakuje Jerzego Owsiaka. W naTemat pisaliśmy, jakie są jego zarzuty wobec twórcy WOŚP.