To były ostatnie słowa Pawła Adamowicza. Nie tylko gdańszczanom zapadną na zawsze w pamięć

Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz nie żyje
Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz nie żyje Fot. Michał Ryniak / AG
Prezydent Gdańska zmarł w wyniku ran zadanych mu przez nożownika. Chwilę przed atakiem przemawiał ze sceny podczas finału WOŚP. Jego ostatnie słowa dotyczyły Gdańska – miasta, które kochał.


Prezydent Paweł Adamowicz ostatnie słowa skierował do publiczności zgromadzonej w Gdańsku przy okazji "Światełka do nieba" WOŚP. Zanim zaczęło się odliczanie, wypowiedział kilka zdań.

– Gdańsk jest szczodry. Gdańsk dzieli się dobrem. Gdańsk chce być miastem solidarności – powiedział. Na ulicach, placach Gdańska wrzucaliście pieniądze, byliście wolontariuszami. To jest cudowny czas dzielenia się dobrem. Jesteście kochani. Gdańsk jest najcudowniejszym miastem na świecie – zakończył.

Chwilę później na scenę, z której przemawiał prezydent Gdańska, wpadł napastnik z nożem. Zadał Adamowiczowi kilka ciosów. Krzyczał, że niewinnie siedział w więzieniu i "torturowała go" Platforma Obywatelska.

Adamowicz w ciężkim stanie trafił do szpitala. W nocy z niedzieli na poniedziałek przeszedł operację. Stracił dużo krwi. Lekarzom nie udało się go uratować. "Pacjent nie oddycha samodzielnie" – brzmiał jeden z ostatnich komunikatów lekarzy.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...