Ostatni wywiad Bartłomieja M. przed zatrzymaniem. Udzielił go Radiu Maryja

Ostatni wywiad Bartłomieja M. przed zatrzymaniem. Udzielił go Radiu Maryja.
Ostatni wywiad Bartłomieja M. przed zatrzymaniem. Udzielił go Radiu Maryja. Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Ta wiadomość w poniedziałkowy poranek gruchnęła jak grom z jasnego nieba. Były rzecznik MON Bartłomiej M., były poseł PiS Mariusz Antoni K. oraz cztery inne osoby zostały zatrzymane przez CBA. Osoby te również mają być związane z resortem obrony oraz Polską Grupą Zbrojeniową. W kontekście tego zatrzymania nowego znaczenia nabiera ostatni wywiad Bartłomieja M.


Były rzecznik MON miałby być podejrzany o powoływanie się na wpływy i czerpanie z tego korzyści materialnych. Sprawa dotyczy okresu, kiedy szefem resortu obrony był Antoni Macierewicz.

Bartłomiej M. - odkąd został decyzją specjalnej komisji wykluczony z PiS - trzymał się raczej z dala od występów w mediach. Parę dni temu uczynił jednak wyjątek. To ze względu na wyrok warszawskiego sądu, jaki zapadł w procesie, który M. wytoczył posłowi Piotrowi Misile.


Były rzecznik MON uważał, że parlamentarzysta dopuścił się naruszenia jego dóbr osobistych, pytając w interpelacji skierowanej do ministerstwa o to, czy M. płacił służbową kartą za narkotyki czy alkohol. Bartłomiej M. proces przegrał, z czym się nie pogodził. I o tej niezgodzie na wyrok mówił w wywiadzie dla Radia Maryja.

Rozmowa w "Aktualnościach Dnia" dotyczyła "poziomu debaty publicznej w Polsce" oraz oskarżeń posła Misiły. Zakończyła się jednak górnolotnym podsumowaniem – dlaczego Bartłomiej M., mimo iż zniknął z polityki, wciąż spotyka się z negatywnymi ocenami. Stwierdził, że czuje się on ofiarą mowy nienawiści.

Liczę na to, że to się w końcu stanie (padną przeprosiny ze strony posła Misiły - przyp. red.), niemniej naprawdę... Gdyby to padało z ust innych ludzi, to pewnie bym się tym bardziej przejmował i martwił. Ponieważ pada to z ust takich osób, to uważam, że moja dotychczasowa praca była dobra dla Polski...

A może być tak, jeszcze tak zapytam, że możemy sprowadzać na siebie przez jakieś zachowania, jakąś mowę, jakieś działania, taką ostrą krytykę, może nie zawsze uprawnioną, że ktoś nam jakąś łatę przyklei?

Jeżeli chodzi o te ataki, które trwają, mnie już przecież w polityce nie ma zaraz będą 2 lata. Ja to jednak upatruję te ataki w tej działalności w resorcie obrony narodowej. Nie tylko w decyzjach dotyczących szczytu NATO, wymiany kadry oficerskiej, która jednak jest dzisiaj wyszkolona na Zachodzie, a nie w Moskwie, ale także Centrum Eksperckie Kontrwywiadu NATO i wyrzucenie stamtąd osób, które miały postawione zarzuty o szpiegostwo na rzecz Rosji.

wypowiedź Bartłomieja M. dla Radia Maryja 25 stycznia 2019 r.
Bartłomiej M. został zatrzymany przez CBA w poniedziałek o świcie.

Jednym z wydarzeń, które zwróciło uwagę śledczych, była organizacja koncertu z okazji 40-lecia powstania Komitetu Obrony Robotników oraz wystawy multimedialnej w Kielcach. Wystawa nie doszła do skutku, a koncert odbył się gdzie indziej. Pieniądze za organizację tych wydarzeń zapłacono w większości na konta podmiotów związanych z Bartłomiejem M. lub jego znajomymi.


Do południa na stronach Radia Maryja nie ukazała się informacja o zatrzymaniu Bartłomieja M. przez CBA. Pierwsza wiadomość w tej sprawie pojawiła się po godz. 12.00 – Radio Maryja podaje pełne dane zatrzymanych.

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
MAMA:DU 0 0Ją okrzyknięto "babą od zboków", jej uczniów "zboczonymi". Psycholożka zdradza, co robi na WDŻ
0 0Czy istnieje męska depresja poporodowa? Terapeuta o tym, z czym przychodzą do niego polscy mężczyźni
0 0Chcesz być eko, ale nie wiesz, jak zacząć? Oto 15 BANALNYCH sposobów na zero waste
0 0Podstawowy argument antyszczepionkowców obalony! Prawnik wyjaśnia najprościej, jak się da
0 0Wypijają 18 l mleka na śniadanie. Liczba porodów 44-latki zadziwia, a wkrótce kolejny

DZIEJE SIĘ

0 0"Gwarantuję, że idę do Sejmu". To on miał oddać mandat Piotrowiczowi
0 0Piotrowicz jednak nie trafi do Sejmu! PiS ucina spekulacje