Wiemy kiedy i gdzie odbędzie się koncert "Artyści przeciw nienawiści". Doda wyjawiła szczegóły

Na koncercie "Artyści przeciw nienawiści" wystąpi wiele polskich gwiazd
Na koncercie "Artyści przeciw nienawiści" wystąpi wiele polskich gwiazd Fot. Instagram / artysciprzeciwnienawisci
Od kilku tygodni słyszymy w mediach o koncercie "Artyści przeciw nienawiści" – inicjatywie polskich gwiazd i celebrytów wymierzonej w hejt. Wydarzenie zbliża się wielkimi krokami. Został do niego niecały miesiąc.


Polskie gwiazdy masowo odpowiedziały na apel Dody w sprawie zorganizowania koncertu "Artyści przeciw nienawiści" po zabójstwie prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Nie obyło się jednak bez kontrowersji. Zdecydowanie udziału w koncercie odmówiła bowiem Edyta Górniak.

Przygotowania do koncertu ruszyły pełną parą. "(...) zespół osób, który włączył się pro bono w organizacje koncertu z udziałem polskich artystów, pracuje intensywnie nad stworzeniem wydarzenia, które połączy wszystkich, przeciwstawi się mowie nienawiści, zatrzyma falę hejtu, wrogości i złych emocji. Polscy artyści chcą być ponad podziałami społecznymi i politycznymi i zjednoczyć swoich fanów" – napisali organizatorzy na koncie "Artyści przeciw nienawiści" na Instagramie.

Jednocześnie zaapelowali również o pomoc sponsorów i media, ponieważ "wydarzenie będzie miało charakter charytatywny". "Robimy wszystko, by jak najwięcej rzeczy załatwić bez nakładów finansowych" – podkreślili organizatorzy.

Teraz wiemy już, że koncert odbędzie się 27 lutego w Atlas Arenie w Łodzi. We wtorek Doda opublikowała na swoim profilu na Instagramie plakat wydarzenia.W koncercie "Artyści przeciw nienawiści" wystąpią m.in. Grzegorz Hyży i jego żona Agnieszka Hyży (rzeczniczka prasową wydarzenia), Katarzyna Nosowska, Patricia Kazadi, Bajm, Margaret, Michał Szpak, Quebonafide czy nawet Magda Gessler. Sama Doda powiedziała naTemat, że wpadła na pomysł koncertu po tragicznych wydarzeniach w Gdańsku, ponieważ sama mierzyła się z hejtem.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...