Kaczyński wściekły na Petru za wpis na Twitterze. Jest groźba pozwu

Jarosław Kaczyński żąda od Ryszarda Petru usunięcia wpisu z Twittera.
Jarosław Kaczyński żąda od Ryszarda Petru usunięcia wpisu z Twittera. Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Jarosław Kaczyński domaga się usunięcia z Twittera wpisu, w którym Ryszard Petru nazwał go "oszustem". Polityk partii Teraz! nie wycofuje się z tych słów i podtrzymuje swoje zdanie.


"Żaden z Jarosława Kaczyńskiego biznesmen. Człowiek, który zleca wykonanie prac i po roku nie płaci jest po prostu oszustem – napisał Ryszard Petru na Twitterze 30 stycznia. Nawiązał w ten sposób do ujawnionych przez "Gazetę Wyborczą" taśm. Dziennik opublikował dwie nagrane rozmowy Kaczyńskiego – pierwszą w poniedziałek, drugą w czwartek. Obie dotyczą inwestycji na terenie spółki Srebrna. Prezes PiS na nagraniu tłumaczy, dlaczego spółka rezygnuje z budowy dwóch niemal 200-metrowych wież.Kaczyński żąda usunięcia wpisu
Słowa Petru nie spodobały się prezesowi PiS, który skierował wezwanie przedsądowe do lidera partii Teraz!. Potwierdziła to rzecznik PiS Beata Mazurek. "Prezes domaga się od Petru usunięcia wpisu i zapłaty 10 000 zł na rzecz Stowarzyszenia na rzecz wspierania hospicjum im. Jana Pawła II w Ostrowcu Świętokrzyskim – poinformowała Mazurek na Twitterze.Kiedy okazało się, że Kaczyński chce wkroczyć na drogę sądową, szybko zareagował sam Petru. "Wielokrotnie widziałem w biznesie sytuacje, w których zamawiający odmawiał zapłaty i zaczynał kombinować. To się nazywa oszustwo! Jeśli tak było w przypadku J. Kaczyńskiego to będę podtrzymywał swoje słowa" – podkreślił w kolejnym wpisie.
Najsłynniejsze słowa z "taśm Kaczyńskiego"
"Ja cię nie mogę" - te słowa przypisane liderowi PiS to najpopularniejsza wypowiedź z nagrań Jarosława Kaczyńskiego, które opublikowała w tym tygodniu "Gazeta Wyborcza". Rzecz w tym, że jego reakcja na spodnie tłumaczki prawdopodobnie... nigdy nie nastąpiła. Do takiego wniosku doszła grupa ekspertów z fonoskopii, która przeanalizowała nagranie dla Onetu.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
Actina 0 0Stąd wyjdą przyszli zwycięzcy turniejów gamingowych. Dom marzeń każdego gracza
Bella Happy Pants 0 0Mniej powodów do zmartwień. 5 gadżetów – twoje dziecko będzie bezpieczniejsze

NIE TYLKO POLITYKA

WYWIAD 0 0W Sejmie się jej boją. Justyna Dobrosz-Oracz szczerze o "pościgach" za politykami
WYBORY2019 0 0Pierwszy sondaż prezydencki z Kidawą-Błońską! Zaskakujący wynik
O TYM SIĘ MÓWI 0 0Gliński weźmie artystów za twarz, jak w PRL? Prawda może was zaskoczyć
WYBORY 2019 0 0"Wyborcza": opozycja ma szansę odsunąć PiS od władzy. Jest nowy sondaż

MOTO

0 0Niektórzy wysiadali, bo już nie mieli siły. To najlepsze szkolenie samochodowe w Polsce
0 0Znalazłeś korzystniejsze ubezpieczenie OC? Oto jak bez problemów zmienić firmę ubezpieczeniową