Ziemiec znika z "Wiadomości"? Następczyni jeszcze bardziej kontrowersyjna

Krzysztof Ziemiec nie będzie już prowadził "Wiadomości"?
Krzysztof Ziemiec nie będzie już prowadził "Wiadomości"? Fot. screen z "Wiadomości" / TVP
Według – nieoficjalnych jeszcze – ustaleń branżowego serwisu Wirtualnemedia.pl, Krzysztof Ziemiec zrezygnował z prowadzenia głównego wydania "Wiadomości" TVP. Dziennikarz zostaje w stacji, ale ma zająć się czym innym. TVP znalazła już podobno dla niego zastępstwo. Wielu zna tę twarz z wyborów samorządowych.


Krzysztof Ziemiec jest jednym z kilku szczęśliwców, którzy przetrwali czystkę w TVP po przejęciu przez PiS władzy w 2015 roku. Dziennikarz prowadził główne wydanie "Wiadomości", chociaż z każdej strony płynęło coraz więcej skarg i zarzutów co do stronniczości materiałów publikowanych przez TVP.

Wychodzi jednak na to, że czara goryczy się przelała. 14 stycznia, po śmierci prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza "Wiadomości" wyemitowały materiał, w którym negatywnie pokazano Jerzego Owsiaka. Skrytykowano także liderów opozycji, chociaż wszyscy komentatorzy polityki nawoływali o zaprzestanie stosowania mowy nienawiści. Akurat tego dnia program prowadził Ziemiec i to na niego wylało się całe morze hejtu za materiał.

To był za duży ciężar dla dziennikarza. Po powrocie z delegacji do Davos postanowił pójść na urlop, a kilka dni temu go przedłużył. Jak nieoficjalnie dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl, Ziemiec nie zamierza wrócić do prowadzenia "Wiadomości". Zostaje w stacji, ale będzie prowadził programy w TVP Info: "Studio Zachód", "Minęła 20" i "Woronicza 17".


W "Wiadomościach" Krzysztofa Ziemca zastąpić ma Edyta Lewandowska. Jeszcze jednak nie wiadomo, kiedy dziennikarka po raz pierwszy poprowadzi główne wydanie tego dziennika. Lewandowska dała się poznać m.in. podczas prowadzenia debaty prezydenckiej w Warszawie podczas ostatniej kampanii samorządowej. Zaciekle broniła wówczas Patryka Jakiego przed argumentami jego kontrkandydatów.

źródło: Wirtualnemedia.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...