Takiej krytyki Duda się nie spodziewał. W trakcie rozmowy z Romaszewską zapadła krępująca cisza

Zofia Romaszewska krytycznie oceniła pomysł budowy pomnika Tadeusza Mazowieckiego.
Zofia Romaszewska krytycznie oceniła pomysł budowy pomnika Tadeusza Mazowieckiego. Fot. RMF FM
Zofia Romaszewska, choć jest doradczynią prezydenta Andrzeja Dudy, raz na jakiś czas dość dosadnie krytykuje pomysły wywodzące się z jej środowiska politycznego. Tak było i w poniedziałek rano, kiedy w RMF FM Robert Mazurek zapytał byłą opozycjonistkę o pomysł Andrzeja Dudy dotyczący budowy pomnika Tadeusza Mazowieckiego.


Mazurek zadał Romaszewskiej proste pytanie: czy pomysł budowy pomnika Tadeusza Mazowieckiego jest dobry. Odpowiedzi jednak się nie doczekał.

– No i zapadła cisza – stwierdził Mazurek. – Nie – w końcu odpowiedziała Romaszewska. – A dlaczego nie? – ciągnął dalej dziennikarz. – Bo nie lubię Tadeusza Mazowieckiego – odpowiedziała w końcu doradczyni Andrzeja Dudy.

Po chwili w końcu rozwinęła swoją myśl. – Myślę, że jego część życia związana z latami 50., może nie warto na ten temat rozmawiać – uznała. Robert Mazurek w odpowiedzi przytomnie zauważył, że to pomysł prezydenta, więc nie można tak po prostu o nim nie rozmawiać.

– Ale prezydent jest młodym człowiekiem i nie zdaje sobie sprawy z tego, jak wyglądała rzeczywistość tych czasów – rzuciła wtedy Romaszewska.

To nie pierwszy raz, kiedy Romaszewska krytykuje pomysły ze strony szeroko rozumianego środowiska PiS. Tak było choćby z głośną ustawą o IPN, którą uznała za "idiotyczną", czy niektórymi poprawkami PiS do ustaw sądowniczych.

źródło: RMF FM
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...