A jednak nasz kraj dostał... pół Oscara. Zgarnął go muzyk polskiego pochodzenia za "Czarną Panterę"

Po lewej Donald Glover aka Childish Gambino, a po prawej Ludwig Göransson - utalentowany muzyk polskiego pochodzenia
Po lewej Donald Glover aka Childish Gambino, a po prawej Ludwig Göransson - utalentowany muzyk polskiego pochodzenia Fot. Instagram.com/ludwiggoransson/
Ekipa "Zimnej wojny" minionej nocy musiała obejść się smakiem – nie dostała ani jednej statuetki, a była nominowana w trzech kategoriach. Oscara jednak dostał Ludwig Göransson, pół-Polak, pół-Szwed. Skomponował muzykę do filmu "Czarna Pantera".


Ludwig Göransson jest niezwykle utalentowanym 34-latkiem. Napisał muzykę do takich filmowych przebojów jak "Creed", "Creed II" czy właśnie do "Czarnej Pantery", która przyniosła mu Oscara. Oprócz tego wyprodukował albumy Childish Gambino, a za ostatni ("Awaken, My Love!" ) zgarnął tegoroczne nagrody Grammy.


My mamy dodatkowe powody do bycia dumnym z osiągnięć Göranssona, bo jak się okazuje – płynie w nim Polska krew.

"Kto powiedział, że Polacy nie dostali w tym roku Oskara? Musimy go wprawdzie podzielić ze Szwecją, ale pół jest nasze"! Lugwig Goransson jest w połowie Polakiem – jego mama pochodzi z Warszawy, a dziadkowie nadal tu mieszkają" – napisała na Instagramie Kinga Rusin.


To jedyny polski akcent wśród zwycięzców 91. gali wręczenia Oscarów. Niestety "Zimna wojna" uległa "Romie" we wszystkich trzech kategoriach. Pełne wyniki znajdziecie pod tym adresem.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...