Siostra Jacksona 26 lat temu przyznała, że muzyk był pedofilem. "Nie będę jego cichym sprzymierzeńcem"

LaToya Jackson oskarżyła swojego brata o krzywdzenie dzieci
LaToya Jackson oskarżyła swojego brata o krzywdzenie dzieci Fot. Screen z YouTube / www.MJFacts.com
Po premierze dokumentu "Leaving Neverland" cały świat zastanawia się, czy Król Popu był faktycznie pedofilem. Jedni go bronią, inni twierdzą, że Jackson był winny. O tym, że muzyk molestował dzieci przekonana wydawała się być przed laty jego siostra LaToya. Media przypomniały jej wywiad dla MTV z 1993 r.


8 marca na HBO Go trafił głośny film dokumentalny "Leaving Neverland", w którym dwaj mężczyźni, James Safechuck i Wade Robson, wyznają, że w dzieciństwie byli molestowani seksualnie przez Michaela Jacksona. Dyskusja o tym, czy Król Popu był rzeczywiście pedofilem, powróciły z nową siłą, a wiele rozgłośni radiowych na całym świecie, w tym Radio Zet, przestało grać utwory piosenkarza.


Rodzina Michaela Jacksona stoi za nieżyjącym już gwiazdorem murem. Jednak nie zawsze tak było. Światło dzienne ujrzał po 26 latach wywiad, jaki dla MTV udzieliła LaToya Jackson, siostra muzyka. 62-letnia piosenkarka, która była wówczas skłócona ze swoją rodziną, stwierdziła, że jej brat faktycznie krzywdził dzieci.


– Michael jest moim bratem, bardzo go kocham, ale nie chcę i nie będę cichym sprzymierzeńcem w sprawie jego zbrodni przeciwko małym, niewinnym dzieciom – mówiła LaToya. I dodała: – Kocham mojego brata, ale to jest niewłaściwe. Nie chcę widzieć, jak one cierpią.Siostra muzyka zasugerowała również, że Jackson zapraszał do siebie dzieci właśnie z powodu chęci współżycia seksualnego. – Teraz zatrzymaj się na chwilę, zastanów się i powiedz mi, dlaczego 35-letni mężczyzna zabiera małego chłopca, aby został z nim na trzydzieści dni? A potem wziął następnego chłopca i był z nim przez pięć dni w pokoju i ani razu z niego nie wyszedł? – pytała retorycznie dziennikarza.


W wywiadzie w 1993 r. Jackson przypomniała również bolesne wspomnienie z własnego dzieciństwa. – Sama jestem ofiarą i wiem, jak to jest. Te wspomnienia będą prześladować dzieci do końca życia. Bardzo kocham Michaela, ale jestem zaniepokojona sytuacją wykorzystanych dzieci, ponieważ one już nie mają życia – powiedziała.

Słowa LaToyi padły, kiedy Jacksonowi postawiono pierwsze zarzuty o pedofilię – oskarżycielem był wówczas ojciec 13-letniego chłopca, który wiele razy nocował w posiadłości muzyka, Neverland. Sam Jackson wszystkiemu zaprzeczał, a sprawę rozwiązano poza sądem – Jackson zapłacił rodzinie chłopca ponad 20 milionów dolarów.

W 2003 roku Jackson został oskarżony o pedofilię, jednak sąd oczyścił go z zarzutów. Muzyk, który zmarł w 2009 r., nigdy nie przyznał się do tego, że molestował dzieci.źródło: People

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
[b]Zapytali Kaczyńskiego o poparcie dla Dudy.[/b] Prezydent nie będzie zadowolony

Zapytali Kaczyńskiego o poparcie dla Dudy. Prezydent nie będzie zadowolony

Anna RydekAnna Rydek

W chwili, gdy pierwszy szok wywołany dokumentem braci Sekielskich "Tylko nie mów nikomu" zaczyna mijać, czas włączyć racjonalne myślenie i poszukać odpowiedzi na pytanie: kim jest i jak działa pedofil? Do odpowiedzi posłuży mi doświadczenie własne, jako ofiary pedofila, oraz ludzi, których spotkałam w toku swojego procesu terapeutycznego. Który to proces – dodam, prawdopodobnie nigdy się tak naprawdę nie skończy, a w każdym razie nie zlikwiduje całkowicie objawów i nie cofnie...

Zaskakujący ruch nowego prezydenta Ukrainy. [b]Zełenski rozważa referendum ws. Rosji

Zaskakujący ruch nowego prezydenta Ukrainy. Zełenski rozważa referendum ws. Rosji