Schetyna pokazał, ile warte są obietnice Kaczyńskiego. Wymienił wymowne liczby

Grzegorz Schetyna pokazał w Gdańsku na konwencji PO liczby, które mają świadczyć o losach tuczników pod rządami PiS od 2015 roku.
Grzegorz Schetyna pokazał w Gdańsku na konwencji PO liczby, które mają świadczyć o losach tuczników pod rządami PiS od 2015 roku. Fot. Adam Stępień / Agencja Gazeta
W Gdańsku zorganizowano w niedzielę regionalną konwencję Platformy Obywatelskiej. Czołowi politycy partii krytykowali obietnice PiS i sposób, w jaki ugrupowanie rządzące podchodzi do nauczycieli. Grzegorz Schetyna skontrował obietnice wyborcze Jarosława Kaczyńskiego dla rolników, potocznie zwane Krową i Świnią Plus.


– W ciągu ostatnich 3 lat z mapy Polski zniknęło 67 i pół tysiąca stad trzody chlewnej. Tysiące rolniczych rodzin zostało bez środków do życia, za to z kredytami. Jak im pan pomógł, panie Kaczyński? – pytał lider PO na konwencji partii w Gdańsku. Słowa Schetyny przytoczył na Twitterze Borys Budka. Sławomir Neumann także odniósł się do obietnic Kaczyńskiego dla rolników. Wyraził wsparcie dla nauczycieli, którzy mają 8 kwietnia rozpocząć strajk, o ile kolejne rozmowy ostatniej szansy nie przyniosą efektu.

– Od miesięcy rząd mówi nauczycielom, że nie ma pieniędzy na ich podwyżki, wczoraj nauczyciele mogli się dowiedzieć, że jeśli chcą podwyżki, to mogą sobie krowę kupić. To jest arogancja i obłuda tego rządu – powiedział w Gdańsku Neumann.

Przypomnijmy, w sobotę na konwencji PiS w Kadzidle Jarosław Kaczyński zapowiedział dopłaty dla rolników. Niektórzy określili je jako Świnia plus i Krowa plus. "Najmniej, podkreślam to słowo, najmniej 100 zł od jednego tucznika i 500 zł od każdej krowy" – o takiej pomocy dla rolników powiedział szef PiS.

Słowa te spotkały się z krytyką i kpinami wielu osób. Szef Związku Nauczycielstwa Polskiego Sławomir Broniarz pytał, co w takim razie z podwyżkami dla nauczycieli. Roman Giertych w sarkastycznym tonie zagadnął, co z dopłatami dla koni.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
Actina 0 0Stąd wyjdą przyszli zwycięzcy turniejów gamingowych. Dom marzeń każdego gracza
Bella Happy Pants 0 0Mniej powodów do zmartwień. 5 gadżetów – twoje dziecko będzie bezpieczniejsze
0 0W trzy lata schudł 50 kg. Kamiński: Polityk PiS współczuł żonie z powodu mojego rychłego odejścia

NIE TYLKO POLITYKA

WYWIAD 0 0W Sejmie się jej boją. Justyna Dobrosz-Oracz szczerze o "pościgach" za politykami
WYBORY2019 0 0Pierwszy sondaż prezydencki z Kidawą-Błońską! Zaskakujący wynik
O TYM SIĘ MÓWI 0 0Gliński weźmie artystów za twarz, jak w PRL? Prawda może was zaskoczyć
WYBORY 2019 0 0"Wyborcza": opozycja ma szansę odsunąć PiS od władzy. Jest nowy sondaż

MOTO

0 0Niektórzy wysiadali, bo już nie mieli siły. To najlepsze szkolenie samochodowe w Polsce
0 0Znalazłeś korzystniejsze ubezpieczenie OC? Oto jak bez problemów zmienić firmę ubezpieczeniową