Tak kuratoria zastraszają dyrektorów szkół? Tam, gdzie trwa strajk, mogą mieć kłopoty

Dyrektorzy szkół słyszą groźby od kuratoriów oświaty.
Dyrektorzy szkół słyszą groźby od kuratoriów oświaty. Fot. Jakub Włodek / Agencja Gazeta
Do dyrektorów szkół biorących udział w strajku nauczycielskim docierają groźby ze strony kuratoriów oświaty – podaje RMF FM. Kontynuowanie protestu w ich szkole może się dla nich wiązać z dyscyplinarką.


Dyrektorzy dowiedzieli się telefonicznie m.in. tego, że grozi im w szkołach wizyta kuratoryjnych kontrolerów. Wizytatorzy mieliby sprawdzić, czy placówka odpowiednio realizuje podstawy programową. Nie wiadomo jednak, kiedy takie wizyty miałaby się odbyć.

Strajkujący dyrektorzy usłyszeli również, że mogą stracić pracę, jeżeli nie przestaną protestować. Jak podaje RMF FM,  źle widziane jest już samo wspieranie protestu.

Kuratoria oświaty naciskają ponadto na dyrektorów, aby ci przeprowadzili jeszcze w tym tygodniu w swoich placówkach maturalną Radę Klasyfikacyjną.

Strajk nauczycieli, który trwa od poniedziałku 8 kwietnia, ma charakter bezterminowy. W czasie trwających protestów, nauczyciele słyszeli krytyczne słowa z niemalże każdej strony. Posłanka PiS Krystyna Pawłowicz porównała ich ostatnio do Niemców.

źródło: RMF 24
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...