Ważna deklaracja Trumpa po atakach na Sri Lance. Prezydent USA obiecał pomoc

Donald Trump zadeklarował pomoc dla Sri Lanki po atakach terrorystycznych, do których doszło w Wielkanoc.
Donald Trump zadeklarował pomoc dla Sri Lanki po atakach terrorystycznych, do których doszło w Wielkanoc. Fot. Adam Stępień / Agencja Gazeta
Ważna deklaracja Donalda Trumpa. Prezydent Stanów Zjednoczonych obiecał, że USA pomogą Sri Lance w odnalezieniu sprawców niedzielnego ataku terrorystycznego.


Według agencji Reutera, Donald Trump swoją deklarację dotyczącą pomocy miał złożyć podczas rozmowy telefonicznej z premierem Sri Lanki Ranilem Wickremesinghem. Te informacje potwierdził rzecznik Białego Domu.

Do rozmowy z Wickremesinghem amerykański przywódca odniósł się bezpośrednio na Twitterze. Trump przekazał kondolencje i zapewnił o wsparciu w walce z terroryzmem.

Przypomnijmy: w niedzielnych zamachach na kościoły i hotele na Sri Lance zginęło 290 osób. Kolejnych 500 zostało rannych. Do kolejnych incydentów doszło w poniedziałek. W pobliżu kościoła św. Antoniego w Kolombo, stolicy kraju, w furgonetce wybuchła niewielka bomba. Jak podał Reuters, miało to się stać w momencie, gdy rozbrajali ją saperzy

Inna, prawie dwumetrowa bomba została rozbrojona w pobliżu tamtejszego lotniska.

Kto odpowiada za ataki?
Rząd Sri Lanki podejrzewa o zamachy radykalną islamską organizację NTJ, dotychczas szerzej nieznaną. Głośno było o niej raz - gdy w tym kraju zniszczono w 2018 r. posągi Buddy. 

źródło: Reuters
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...