Rząd ma plan awaryjny. Morawiecki w środę "adekwatnie zareaguje" na zapowiedzi nauczycieli

Mateusz Morawiecki ma przedstawić w środę plan awaryjny dotyczący nauczycieli. To reakcja na zapowiedzi ZNP i FZZ o tym, że nie wezmą one udziału w "okrągłym stole".
Mateusz Morawiecki ma przedstawić w środę plan awaryjny dotyczący nauczycieli. To reakcja na zapowiedzi ZNP i FZZ o tym, że nie wezmą one udziału w "okrągłym stole". Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
W środę premier Mateusz Morawiecki poinformuje o działaniach, jakie rząd podejmie w sprawie klasyfikacji maturzystów. Ten "plan awaryjny" odpowiada na niebezpieczeństwo nieklasyfikowania uczniów – powiedział w TVN24 szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Jacek Sasin.


Polityk PiS w "Rozmowie Piaseckiego" został zapytany czy rząd ma "plan awaryjny", na wypadek, gdyby nie udało się przeprowadzić klasyfikacji uczniów, odpowiedział, że "oczywiście". – Rząd musi mieć plan awaryjny. Dzisiaj wszystko stanie się jasne. Dzisiaj pan premier poinformuje o działaniach, jakie rząd podejmie w tej sprawie – dodał Jacek Sasin. Jak się wyraziił, rząd ma gotowe rozwiązanie, a o szczegółach poinformuje Mateusz Morawiecki.

Rozwiązanie ma odpowiadać na niebezpieczeństwo nieklasyfikowania części maturzystów. Sasin wyraził jednocześnie nadzieję, że dojdzie do sytuacji, która zagrażałaby klasyfikowaniu uczniów.

Przypomnijmy, czołowe związki nauczycielskie – ZNP i FZZ – odmówiły uczestnictwa w tzw. okrągłym stole, którego zorganizowanie zapowiedział Mateusz Morawiecki jeszcze przed świętami wielkanocnymi.

Ponadto nauczyciele zapowiedzieli we wtorek, że zdecydowali o organizacji rad klasyfikacyjnych dla absolwentów szkół średnich. Zapowiedziano jednak, że strajk wciąż będzie trwać.

źródło: TVN24
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
[b]Naklejką w naklejkę "Gazety Polskiej"![/b] Dostań za darmo lub sobie wydrukuj

Naklejką w naklejkę "Gazety Polskiej"! Dostań za darmo lub sobie wydrukuj

Joanna Scheuring-WielgusJoanna Scheuring-Wielgus

Procedowany projekt ustawy o powołaniu Komisji, która ma się zająć problemem pedofilii, to nic innego jak ściema, zasłona dymna i pozorowane działanie. Po pierwsze od tej komisji de facto nic nie zależy, nie ma żadnych sprawczych kompetencji, które pozwoliłyby na penalizowanie przestępców seksualnych, którzy dopuszczają się czynów seksualnych na niepełnoletnich.

Mazurek przyłapana na zdjęciu z Berlusconim. [b]Polacy nie zostawili na niej suchej nitki[/b]

Mazurek przyłapana na zdjęciu z Berlusconim. Polacy nie zostawili na niej suchej nitki