Rząd ma plan awaryjny. Morawiecki w środę "adekwatnie zareaguje" na zapowiedzi nauczycieli

Mateusz Morawiecki ma przedstawić w środę plan awaryjny dotyczący nauczycieli. To reakcja na zapowiedzi ZNP i FZZ o tym, że nie wezmą one udziału w "okrągłym stole".
Mateusz Morawiecki ma przedstawić w środę plan awaryjny dotyczący nauczycieli. To reakcja na zapowiedzi ZNP i FZZ o tym, że nie wezmą one udziału w "okrągłym stole". Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
W środę premier Mateusz Morawiecki poinformuje o działaniach, jakie rząd podejmie w sprawie klasyfikacji maturzystów. Ten "plan awaryjny" odpowiada na niebezpieczeństwo nieklasyfikowania uczniów – powiedział w TVN24 szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Jacek Sasin.


Polityk PiS w "Rozmowie Piaseckiego" został zapytany czy rząd ma "plan awaryjny", na wypadek, gdyby nie udało się przeprowadzić klasyfikacji uczniów, odpowiedział, że "oczywiście". – Rząd musi mieć plan awaryjny. Dzisiaj wszystko stanie się jasne. Dzisiaj pan premier poinformuje o działaniach, jakie rząd podejmie w tej sprawie – dodał Jacek Sasin. Jak się wyraziił, rząd ma gotowe rozwiązanie, a o szczegółach poinformuje Mateusz Morawiecki.

Rozwiązanie ma odpowiadać na niebezpieczeństwo nieklasyfikowania części maturzystów. Sasin wyraził jednocześnie nadzieję, że dojdzie do sytuacji, która zagrażałaby klasyfikowaniu uczniów.

Przypomnijmy, czołowe związki nauczycielskie – ZNP i FZZ – odmówiły uczestnictwa w tzw. okrągłym stole, którego zorganizowanie zapowiedział Mateusz Morawiecki jeszcze przed świętami wielkanocnymi.

Ponadto nauczyciele zapowiedzieli we wtorek, że zdecydowali o organizacji rad klasyfikacyjnych dla absolwentów szkół średnich. Zapowiedziano jednak, że strajk wciąż będzie trwać.

źródło: TVN24
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...