PiS bardzo boi się Konfederacji. Posłanka "dobrej zmiany" zdradziła to jednym tweetem

Krystyna Pawłowicz napisała, czego PiS boi się w nadchodzących wyborach i apeluje o zjednoczenie prawicy.
Krystyna Pawłowicz napisała, czego PiS boi się w nadchodzących wyborach i apeluje o zjednoczenie prawicy. Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Krystyna Pawłowicz w jednym wpisie na Twitterze zawarła sumę wszystkich strachów PiS. Posłanka apeluje o jedność na prawicy. Parlamentarzystka obawia się, że zjednoczone siły opozycji zdołają pokonać PiS, jeśli elektorat prawicy skusi Konfederacja.


"Patriotów proszę o głosy na PiS, które jako jedyne ma realną szansę na zwycięstwo i na dalszą obronę polskich interesów i reform. Nie rozpraszajmy głosów dla małych grup, bo wszyscy przegramy. Opozycja skupiona, mimo różnic poglądów, może nas pokonać. Każdy głos dla PIS ma wagę naszego zwycięstwa!" – napisała na Twitterze Krystyna Pawłowicz. Jeszcze niedawno wydawało się, że spośród naprawdę liczących się ugrupowań bardziej na prawo od PiS jest już tylko ściana. Problem pojawił się, gdy ugrupowania Korwina-Mikke, Brauna, Liroy-Marca czy Narodowców podjęły decyzję o wspólnym starcie w wyborach. Widać, że w Prawie i Sprawiedliwości zaczynają obawiać się o wynik wyborów, jeśli posłanka Pawłowicz apeluje na Twitterze o jedność na prawicy.

Te obawy nie mogą dziwić w świetle najnowszych sondaży. Jak informowaliśmy w ostatnich dniach w naTemat.pl, na to, iż Konfederacja z nawiązką przekroczy 5-proc. próg wyborczy wskazują badania zarówno IBRiS, jak i Kantar.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...