Dziennikarz TVP zawieszony. Wiszą nad nim zarzuty prokuratorskie za znęcanie się nad partnerką

Łukasz S. zawieszony w TVP.
Łukasz S. zawieszony w TVP. Fot. Screen / YouTube / Portal miasta Gdańska
Prokuratura Rejonowa w Gdańsku postawiła Łukaszowi S. dziennikarzowi TVP zarzuty psychicznego i fizycznego znęcania się nad swoją partnerką. S. miał przez rok pastwić się nad 28-latką. Zarzuty nie były jednak wystarczające dla jego pracodawcy. Dopiero po tym, jak sprawą zainteresowały się media, TVP zawiesiło dziennikarza w obowiązkach służbowych.


O sprawie informuje "Gazeta Wyborcza". To po jej zapytaniach TVP zdecydowała się na zawieszenie Łukasza S. w obowiązkach służbowych, o czym poinformowano gazetę w przesłanym komunikacie.

"W związku z toczącym się postępowaniem prokuratorskim, pan Łukasz S. zostaje zawieszony w pełnieniu obowiązków służbowych do czasu wyjaśnienia sprawy" – czytamy w odpowiedzi przesłanej do redakcji przez centrum prasowe TVP.

Oprócz zarzutów prokuratorskich dotyczących znęcania się nad partnerką S. znany jest opinii publicznej m. in. z ostrych materiałów o tragicznie zmarłym prezydencie Gdańska Pawle Adamowiczu.

Swego czasu, rzekomo po wypiciu zbyt dużej ilości alkoholu, miał awanturować się w pociągu Pendolino i powołując się na swoje wpływy w TVP znieważyć funkcjonariuszy. Odpowiadał za to przed sądem. Za naganne zachowanie został zawieszony w TVP na miesiąc.

Teraz jego los znowu zależy od wyroku sądu. Jeśli stwierdzi, że S. jest winny znęcania się nad partnerką, grozi mu od 3 miesięcy do 5 lat więzienia.

źródło: "Gazeta Wyborcza"
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Pisał o "tęczowej zarazie". Stał się męczennikiem na prawicy
0 0Dlaczego wierzę Jarosławowi Kaczyńskiemu

CHAOS W SZKOŁACH

POLECAMYPartnerem materiału jest 0 0"Nie ma szans, żeby pójść do toalety". Tak wygląda praca nauczycieli po reformie Zalewskiej
0 0"Poszedłem i się załamałem". Zebrania w szkole pokazują, co jest nie tak z polskim społeczeństwem