W Warszawie już wszystko jasne. W stolicy PiS został znokautowany

W Warszawie Koalicja Europejska wygrywa zdecydowanie.
W Warszawie Koalicja Europejska wygrywa zdecydowanie. Fot. Maciek Jaźwiecki / Agencja Gazeta
99,36 proc. – tyle już głosów przeliczono w Warszawie po niedzielnych wyborach do Parlamentu Europejskiego. Do stolicy zawsze trafiają głosy oddane w obwodach za granicą. Zatem już teraz można powiedzieć, że w Warszawie sytuacja jest zupełnie jasna – tu Koalicja Europejska pokonała PiS ogromną przewagą, zdobywając ponad połowę głosów.


50,04 proc. – to wynik zjednoczonej opozycji w Warszawie. Rezultat PiS-u jest niemal o połowę gorszy – 27,84 proc. Na trzecim miejscu w Warszawie znalazła się Wiosna (10,69 proc.). Pozostałe ugrupowania nie przekroczyły w stolicy progu wyborczego.
Najlepszy wynik spośród wszystkich warszawskich dzielnic Koalicja Europejska odnotowała - to raczej nie jest niespodzianka - w Wilanowie. W tej dzielnicy na KE zagłosowało ponad 61 proc. wyborców, PiS poparło niespełna 18 proc. głosujących.

Najlepszy wynik PiS z kolei odnotowano na Pradze-Północ. Tu partia Jarosława Kaczyńskiego zdobyła niemal 36 proc. głosów, KE ponad 41 (dane PKW z Warszawy można śledzić tutaj).

W całym kraju jak dotąd PKW przeliczyła blisko 96 proc. głosów. Według najnowszych danych przewaga PiS nad KE wynosi 8 punktów. Oficjalne, ostateczne wyniki wyborów europejskich to kwestia godzin.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Pisał o "tęczowej zarazie". Stał się męczennikiem na prawicy
0 0Dlaczego wierzę Jarosławowi Kaczyńskiemu