Wstrząsająca seria zbrodni w więzieniach Brazylii. 57 osób zostało uduszonych

Walki gangów w więzieniach Brazylii. 57 osób zostało uduszonych.
Walki gangów w więzieniach Brazylii. 57 osób zostało uduszonych. Fot. screen ze strony YouTube.com / Portal do Holanda
W poniedziałek 42 więźniów zginęło w trzech różnych więzieniach w stanie Amazonas na północy Brazylii. W niedzielę 15 więźniów zostało zamordowanych w zakładzie na obrzeżach miasta Manaus. Wszyscy zostali uduszeni. Nie ma wątpliwości, że to rezultat wojny gangów trwającej za więziennymi murami.


O więzieniach w Brazylii napisano wiele przerażających książek i nakręcono mnóstwo filmów czy seriali. I to nie jest fikcja – świat za kratami w tym południowoamerykańskim kraju jest wyjątkowo bezwzględny. Więzienne władze zaś - choć często wykazują się sadyzmem wobec osadzonych - nie bardzo panują nad sytuacją.


Seria brutalnych morderstw


W niedzielę doszło do zamieszek w kompleksie więziennym Anisio Jobim w okolicach Manaus. Zginęło 15 więźniów. Następnego dnia do zbrodni doszło w trzech innych więzieniach w stanie Amazonas. W poniedziałek zginęło 42 więźniów.
Brazylijski serwis portaldoholanda.com.br pisze o panice wśród mieszkańców, których domy są w okolicach więzień. Ludzie nie dowierzają komunikatom służb więziennych, że sytuacja w zakładach karnych została już opanowana. Zabójstwa w więzieniach w Brazylii z rąk innych osadzonych są niemal na porządku dziennym. W 2017 roku w zakładach karnych zginęło ponad 120 osób. Morderstw często dokonywano wyjątkowo brutalnie – ofiary miały np. odcięte głowy, wyrwane serca czy wyciągnięte na wierzch jelita.

Wojny gangów
Bartosz Godziński pisał w kwietniu w naTemat o 64-letnim Pedro Rodriguesie Filho, który ma na sumieniu ponad sto morderstw (udowodniono mu 70), także na współwięźniach, i... cieszy się wolnością. Wprawdzie był skazany w sumie na 400 lat więzienia, ale prawo w Brazylii zabrania przetrzymywania kogoś dłużej niż 30 lat. A Pedro znany jako "Piotruś zabójca" i tak odsiedział 34 lata.


Nie jest tajemnicą, że w brazylijskich więzieniach gangi utrzymujące się głównie z handlu narkotykami działają dość swobodnie. Niedawno policja zatrzymała papugę, która pracowała dla gangu ostrzegając przestępców przed zbliżającymi się stróżami prawa.

źródło: portaldoholanda.com.br

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0"Widzę histerię". To on forsuje zakaz edukacji seksualnej, który tak bulwersuje Polaków

DADHERO.PL

0 0Nie masz pojęcia, jak wychować swoją córkę? Tato, oto 10 złotych rad specjalnie dla Ciebie
0 0Dobry zegarek nie musi być "Swiss Made". Fajne czasomierze powstają i w innych krajach Europy
Jaguar 0 0Duży, dostojny i w świetnej cenie. Tego SUV-a kupisz już za 1452 zł netto miesięcznie

NA ŚWIECIE

0 0Podobno w domu jest spokój. Do nowego Sejmu weszli ojciec oraz syn – i są w różnych partiach!
0 0"Jestem skłonny startować w wyborach na szefa PO". Pierwszy polityk rzuca wyzwanie Schetynie
MOTO 0 0Czy McLaren naprawdę jest tak kosmiczny, jak wygląda? W środku od razu zaskakuje jedna rzecz
POPKULTURA 0 0Zepsuliście mi serial, na który czekałam! "Batwoman" miała być hitem, a jest porażką