Falenta oferował nagranie z Kaczyńskim! Ujawniono, co ma znajdować się na taśmie prezesa PiS

Falenta w zamian za pomoc oferował nagranie z prezesem PiS, który komentuje podsłuchy.
Falenta w zamian za pomoc oferował nagranie z prezesem PiS, który komentuje podsłuchy. Fot. Dawid Żuchowicz / Agencja Gazeta
Wiedza Marka Falenty, biznesmena uwikłanego w tzw. aferę podsłuchową, która przyczyniła się do odsunięcia PO od władzy, może być bardzo niekorzystna z punktu widzenia PiS. O kolejnych rewelacjach informuje "Gazeta Wyborcza".


Chociaż działacze Prawa i Sprawiedliwości zaprzeczają, jakoby mieli cokolwiek wspólnego z podsłuchami w restauracji "Sowa i przyjaciele", kolejne doniesienia rzucają na tę sprawę zupełnie inne światło.Jak czytamy w "Gazecie Wyborczej", Falenta jeszcze przed ucieczką z krajuw tym roku informował o nagraniu z 2014 r. Jest to zapis rozmów z centrali PiS, na których Jarosław Kaczyński odnosi się do treści rozmów podsłuchanych w warszawskiej restauracji. Tych, które biznesmen mu dostarczył.


Dziennikarze dowiedzieli się o tej sprawie od "lobbysty" związanego z Kancelarią Prezydenta. Biznesmen liczył na wsparcie, ponieważ oczekiwał, że Andrzej Duda zgodzi się na ułaskawienie go. Mimo iż taki wniosek Duda odrzucił wcześniej już dwa razy.

Falenta rozmawiał z informatorem "Gazety Wyborczej" na przełomie 2018 i 2019 r. Był to czas, gdy oczekiwał on na prawomocny wyrok. Nie chciał siedzieć, a za zlecanie podsłuchów groziło mu 2,5 roku więzienia – taką karę zresztą finalnie usłyszał.

– Robił wrażenie zdesperowanego. Szukał dojścia do prezydenta, pytał też o możliwość kontaktu z liderami opozycji – mówił w rozmowie z "GW" lobbysta, który dodał, że on sam bał się prowokacji. Jednak to jego właśnie biznesmen miał poinformować o tym, że posiada nagranie, na którym słuchać Kaczyńskiego. Wszystkiemu miał także przysłuchiwać się Stanisław Kostrzewski, ówczesny skarbnik PiS, czyli człowiek, o którym dziś mówi się, że to on połączył Falentę z PiS.

Przypomnijmy, że wczoraj w "Rzeczpospolitej" pojawiła się informacja, która także może nie zadziałać na korzyść PiS.Marek Falenta oczekuje bowiem wsparcia od tych, którzy mieli z kolei jego "inspirować" do takich działań. Z listu, wniosku o ułaskawienie, jaki w kwietniu Falenta napisał do prezydenta Andrzeja Dudy z więzienia w Walencji – a o którego treści poinformowała "Rzeczpospolita" – wynika, ze jego mocodawcami byli ludzie związani ze środowiskiem Prawa i Sprawiedliwości.


Falenta grozi bowiem, że jeżeli nie otrzyma wsparcia, "ujawni zleceniodawców i wszystkie szczegóły".

"W hiszpańskim więzieniu 'gnije' człowiek, który wierzył w sprawę pt. Polska uczciwa i sprawiedliwa. Zrobił, co do niego należało, wywiązał się ze wszystkich złożonych obietnic i został okrutnie oszukany przez ludzi wywodzących się z Pana formacji" – takie są pierwsze zdania listu według "Rzeczpospolitej".

Źródło: Gazeta Wyborcza

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
"Lodowiec cofnął się o 2 kilometry". Polak na własne oczy widział, co w Arktyce zrobiła zmiana klimatu
Widać dym z kosmosu. Tak płoną lasy w Amazonii i na Syberii. To NIE JEST lokalny problem

AFERA HEJTERSKA

WYWIADJak zorganizowana grupa przestępcza? Prawnik wylicza, jakie paragrafy mogli złamać ludzie Ziobry
O TYM SIĘ MÓWI"Gersdorf wyp***". Kampania nienawiści była wymierzona też w I prezes SN

GRZEJE

Miał rodzinę, pracę, a w wolnej chwili mordował. Netflix pokazał historię potwora rodem z horroru
Z tego mostu psy rzucają się w przepaść. Tajemnicy Overtoun Bridge nie rozwiązano do dzisiaj