Kolejne show Tuska już w poniedziałek? Szef RE ma stawić się przed komisją ds. VAT

Szef Rady Europejskiej Donald Tusk 17 czerwca ma pojawić się na sejmowej komisji śledczej ds. VAT.
Szef Rady Europejskiej Donald Tusk 17 czerwca ma pojawić się na sejmowej komisji śledczej ds. VAT. Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Wygląda na to, że doczekamy się wreszcie wielkiego politycznego show, którym powinno być przesłuchanie przewodniczącego Rady Europejskiej Donalda Tuska przed sejmową komisją śledczą ds. VAT. Starcie posłów PiS z byłym premierem ma zacząć się w poniedziałek o godz. 11:00.


Drugie podejście do przesłuchania Tuska
Pierwotnie Marcin Horała i spółka przesłuchanie Donalda Tuska planowali na 29 maja. Jednak przewodniczący Rady Europejskiej nie pojawił się wówczas w Sejmie, gdyż miał ważną wizytę w Azji.

Przed komisją śledczą ds. VAT stawił się jedynie jego pełnomocnik Roman Giertych, który przedstawił posłom powody nieobecności swego klienta. Konieczne było więc wyznaczenie nowego terminu. Wszystko wskazuje na to, że 17 czerwca Tusk znajdzie czas, by spotkać się z członkami sejmowej komisji.

– Mamy informacje od pełnomocnika mec. Romana Giertycha, że Donald Tusk stawi się, ale zobaczymy. Póki się nie stawi, to na razie możemy też tylko teoretycznie uznawać, że będzie. Przesłuchanie rozpocznie się o godz. 11:00 – poinformował w sobotę na antenie rządowej stacji TVP Info Kazimierz Smoliński z Prawa i Sprawiedliwości.

"Po co psuć nastrój przesłuchującym?"
W ostatnim czasie będzie to kolejne przesłuchanie byłego premiera przed sejmową komisją śledczą. Pod koniec ubiegłego roku szef RE był przesłuchiwany przez posłów zajmujących się aferą Amber Gold. W pamięci opinii publicznej tamto starcie Małgorzaty Wassermann z Donaldem Tuskiem zapisało się jako kompromitacja polityczki PiS.


– Odradzałbym zapraszanie mnie na komisje. Po co psuć nastrój przesłuchującym? – stwierdził Donald Tusk po wyjściu z przesłuchania. – Te komisje są ewidentnie przygotowywane przez PiS dla udowodnienia politycznych tez. Nie wiem, dlaczego PiS chce zaryzykować walkę, nawet nie ze mną, ale z faktami – dodał.

źródło: TVP Info
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...