Kaczyński uprzedza swoich zwolenników w sprawie filmu Patryka Vegi. "Mamy do czynienia z hejtem"

Jarosław Kaczyński skrytykował nadchodzący film Patryka Vegi.
Jarosław Kaczyński skrytykował nadchodzący film Patryka Vegi. Fot. Maciek Jaźwiecki / Agencja Gazeta
Jarosław Kaczyński był gościem XIV Zjazdu Klubów "Gazety Polskiej" w Spale. Zaproszenie wykorzystał, by przekonywać wyborców do głosowania na PiS w jesiennych wyborach parlamentarnych, ale nie tylko. Kaczyński uprzedził swoich zwolenników, co jego zdaniem będzie się działo w najbliższych miesiącach. Film "Polityka" Patryka Vegi nazwał atakiem na Prawo i Sprawiedliwość.


Jarosław Kaczyński mówił o mechanizmie opozycji, która, w ocenie prezesa Prawa i Sprawiedliwości, manipuluje faktami, tak by ludzie mieli przeświadczenie, że za wszystkimi złymi wydarzeniami w Polsce stoi PiS. Jako przykład podał nadchodzący film Patryka Vegi – "Polityka".

– Mamy do czynienia z coraz jawniejszymi, coraz wyraźniej pokazywanymi – pewnie państwo słyszeli o zapowiedziach filmu Vegi – hejtem, przygotowaniem do takiego wielkiego hejtu, ataku na zasadzie: nie liczą się żadne fakty, a w każdym razie fakty są wykorzystywane w sposób instrumentalny do uogólnień, które nie mają nic wspólnego z rzeczywistością – stwierdził Jarosław Kaczyński.Dla prezesa Prawa i Sprawiedliwości produkcja reżysera "Pitbulla" i "Służb specjalnych" to element walki politycznej. Kaczyński przestrzegał sympatyków obozu władzy przed "kampanią reklamową", która ma zdyskredytować polityków PiS w oczach wyborców.

– Nasz obóz polityczny nie składa się z aniołów. Nie ma na świecie obozu politycznego, który składałby się tylko z aniołów – stwierdził szef partii rządzącej. – Są tam grzesznicy, tylko my tych grzeszników karzemy – podkreślał.

Vega o polityce we wrześniu
O nadchodzącym filmie Patryka Vegi zrobiło się głośno po wywiadzie reżysera dla Onetu oraz opublikowaniu na Instagramie krótkiego fragmentu "Polityki", w którym Iwona Bielska wcieliła się w postać Krystyny Pawłowicz.– Władza deprawuje. Nie da się codziennie oszukiwać rzeszy ludzi, a potem wracać do domu jak gdyby nigdy nic. Ten film opowiada o ludziach, którzy dorwali się do władzy i publicznych pieniędzy – zapowiedział reżyser. Premiera "Polityki" została zapowiedziana na 6 września, czyli tuż przed wyborami parlamentarnymi.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
Człowiek Dudy w KRS nie wytrzymał po pytaniu dziennikarza. [b]"Co to pana obchodzi, gdzie ja byłem?"[/b]

Człowiek Dudy w KRS nie wytrzymał po pytaniu dziennikarza. "Co to pana obchodzi, gdzie ja byłem?"

Wiadomo, co z pensją pierwszej damy. [b]Prezydentowa Duda wyraziła życzenie

Wiadomo, co z pensją pierwszej damy. Prezydentowa Duda wyraziła życzenie

"Ludzie homoseksualni w przemowach pracowników Pańskiej organizacji są odczłowieczani, dehumanizowani, pozbawiani twarzy i uczuć. Przypisywane są nam nie tylko zbrodnicze intencje, również naszemu życiu odbierana jest jego pełnowartościowość i godność".