"To wirtualny akt zdrady". Donald Trump obraził się na "New York Timesa"

Donald Trump zdementował informacje opublikowane przez "The New York Times".
Donald Trump zdementował informacje opublikowane przez "The New York Times". Fot. Instagram / @realdonaldtrump
Słynny amerykański dziennik opublikował tekst, w którym opisano historię domniemanej interwencji amerykańskiego wywiadu w rosyjską sieć energetyczną. Publikacja "The New York Timesa" wkurzyła prezydenta Trumpa.


W internetowym portalu "NYT" ukazał się tekst o umieszczeniu przez Amerykanów złośliwego oprogramowania w rosyjskiej sieci energetycznej. Taki zabieg pozwoliłby amerykańskiemu wywiadowi na przeprowadzanie cyberataków, które w praktyce mogłyby np. odciąć miasta w Rosji od dostaw prądu. Donald Trump nazywa te doniesienia kłamstwem."To wirtualny akt zdrady niegdyś wspaniałej gazety, dziś bardzo zdesperowanej w poszukiwaniu sensacji. Nawet wtedy, kiedy szkodzi to naszemu państwu" – pisze Donald Trump. "Nasze skorumpowane media nie znają granic. Zrobią czy ogłoszą co tylko trzeba, bez cienia myśli o konsekwencjach. To prawdziwi tchórze i, bez wątpienia, wrogowie narodu" – stwierdza prezydent USA.

Na potrzeby tekstu o rzekomych cyberatakach, "The New York Times" rozmawiał z byłymi i obecnymi pracownikami amerykańskiej administracji. Według źródeł dziennika, Amerykanie umieszczają swoje kody w rosyjskim systemie kontrolnym od 7 lat, a więc od czasów prezydentury Baracka Obamy. Istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że Donald Trump nie wiedział o rzekomej praktyce.

Na mocy dyrektyw otrzymanych od prezydenta Trumpa rok temu, dowódca amerykańskich sił cybernetycznych gen. Paul M. Nakasone ma prawo przeprowadzać operacje cyfrowe bez uzyskania aprobaty prezydenta.

Źródło: "The New York Times"
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
DADHERO.PL 0 0Nie wiesz, co to emocje, jeśli nie byłeś przy porodzie. Spróbuj mnie przekonać, że jest inaczej

POZNAJ DADHERO.PL

0 0Tata po szwedzku. Gdy zobaczyłem, jakimi super ojcami są Szwedzi, z początku nie mogłem uwierzyć
0 0Ruszamy z dadHERO.pl, lifestyle'owym serwisem dla ojców
0 0Wynik KO z Białegostoku to lekcja dla całej opozycji. Oto człowiek, który zrobił najlepszą kampanię