Falenta nie ma co liczyć na ułaskawienie. Prezydencki minister rozwiał wątpliwości

Prezydencki minister nie pozostawił wątpliwości. Andrzej Duda nie ułaskawi Marka Falenty.
Prezydencki minister nie pozostawił wątpliwości. Andrzej Duda nie ułaskawi Marka Falenty. Fot. Adam Stępień / Agencja Gazeta
Już chyba wszystko jasne w kontekście sprawy Marka Falenty. Andrzej Dera, minister w Kancelarii Prezydenta ujawnił w "Kwadransie Politycznym", że Andrzej Duda nie ułaskawi biznesmena skazanego ws. afery podsłuchowej.


Marek Falenta został prawomocnie skazany przez niezawisły sąd, który uznał, że sposób w jaki działał, pobudki jakie nim kierowały, zasługują na karę pozbawienia wolności – przypomniał Andrzej Dera w "Kwadransie Politycznym".

Minister z KPRP nie pozostawił też wątpliwości, jaka będzie decyzja Andrzeja Dudy ws. biznesmena. – Prezydent go nie ułaskawił i go nie ułaskawi, sprawa tu jest zamknięta – uciął spekulacje.


Marek Falenta został skazany przez sąd na dwa lata więzienia w związku z aferą podsłuchową, w której nagrywano rozmowy polityków w restauracji Sowa i Przyjaciele. 

Biznesmen napisał listy do prezydenta, premiera a także Jarosława Kaczyńskiego, w których zagroził, że jeśli nie zostanie ułaskawiony, to zdradzi kulisy afery. 

źródło: "Kwadrans polityczny"
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...