Horała skompromitował się już na początku. Tusk musiał dać mu lekcję na temat UE

Marcin Horała z PiS nie miał podstawowej wiedzy na temat kształtu UE. O tym, kto należy to Uni,i musiał nauczyć go Donald Tusk na komisji ds. VAT.
Marcin Horała z PiS nie miał podstawowej wiedzy na temat kształtu UE. O tym, kto należy to Uni,i musiał nauczyć go Donald Tusk na komisji ds. VAT. Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Donald Tusk był wyjątkowo czujny podczas swojego poniedziałkowego przesłuchania. Do tego stopnia, że szybko wyłapał, iż przewodniczącemu obradom posłowi PiS Marcinowi Horale brakuje wiedzy na temat Unii Europejskiej, którą powszechnie legitymują się uczniowie podstawówek.


Przewodniczący komisji śledczej ds. VAT co jakiś czas głośno odliczał, kiedy szef Rady Europejskiej zabierał głos. Był to element pewnej "zabawy", którą wymyślił sobie polityk Prawa i Sprawiedliwości. Marcin Horała liczył momenty, kiedy Donald Tusk miał mówić nie na temat. – Ja myślałem, że to jest poważna instytucja, ta komisja – odpowiedział były premier.

Nie był to jedyny moment podczas przesłuchania, kiedy Donald Tusk był mocno zdziwiony. Na początku "grillowania" szefa Rady Europejskiej Horała popisał się bowiem lukami w wiedzy o Unii Europejskiej (kompromitujący dla posła PiS fragment możecie zobaczyć na własne oczy w 19. minucie i 35. sekundzie powyższego nagrania),
– W ogólnodostępnych raportach Komisji Europejskiej, które szacują lukę VAT, stosowany według tej samej metodologii we wszystkich raportach krajów unijnych "rok po roku" daje pewien obraz sytuacji. W roku 2007 jedynym krajem w Europie, który miał mniejszą od Polski "lukę VAT" była Holandia. Polska była na drugim miejscu w Europie, oczywiście z dużych gospodarek, pomińmy m.in. Maltę, Liechtenstein i Andorę, nie reprezentatywne, gdzie jedno zdarzenie gospodarcze może zmienić obraz – mówił Horała.To nie umknęło uwadze Tuska. Z trzech wymienionych na końcu państw do Unii Europejskiej należy bowiem... tylko Malta. – Liechtenstein nie jest członkiem Unii Europejskiej, Andora także – odpowiedział szef Rady Europejskiej. I nawiązał do "gry" Horały, sugerując: "może ja bym odliczył teraz panu, gwoli ścisłości".
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
Człowiek Dudy w KRS nie wytrzymał po pytaniu dziennikarza. [b]"Co to pana obchodzi, gdzie ja byłem?"[/b]

Człowiek Dudy w KRS nie wytrzymał po pytaniu dziennikarza. "Co to pana obchodzi, gdzie ja byłem?"

Wiadomo, co z pensją pierwszej damy. [b]Prezydentowa Duda wyraziła życzenie

Wiadomo, co z pensją pierwszej damy. Prezydentowa Duda wyraziła życzenie

"Ludzie homoseksualni w przemowach pracowników Pańskiej organizacji są odczłowieczani, dehumanizowani, pozbawiani twarzy i uczuć. Przypisywane są nam nie tylko zbrodnicze intencje, również naszemu życiu odbierana jest jego pełnowartościowość i godność".