Dramatyczne zakończenie roku w Mrowinach. Świadectwo Kristiny odebrała jej mama

Świadectwo szkolne za Kristinę odebrała mama.
Świadectwo szkolne za Kristinę odebrała mama. Fot. Tomasz Pietrzyk / Agencja Gazeta
Uczniowie w całym kraju cieszą się z zakończenia roku szkolnego. Jednak w Mrowinach to smutny dzień. Mieszkańcy wciąż nie otrząsnęli się z tragedii, która się tam wydarzyła. Świadectwo szkolne w imieniu zamordowanej Kristiny odebrała jej mama - podaje "Fakt".


10-latka zaginęła w zeszły czwartek. Wcześniej skończyła lekcje w szkole i miała udać się do pobliskiego Żarowa na lekcję śpiewu, jednak nie wróciła do domu. Po długich poszukiwaniach ciało Kristiny zostało znalezione w lesie przez kobietę spacerującą z psem. Zatrzymany 22-letni Jakub A. przyznał się do winy. Usłyszał zarzut zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem oraz podżegania do zabójstwa.

Znamy już też datę pogrzebu dziewczynki, ale najpierw 19 czerwca uczniowie w całej Polsce kończą rok szkolny. To niezwykle bolesny dzień dla mieszkańców Mrowin. Przemówienie wygłosiła dyrektor szkoły, do której uczęszczała 10-latka. Nie poruszała tematu tragedii. Apelowała o to, by wszyscy uważali na siebie podczas wakacji. Po jej wystąpieniu zapadła minuta ciszy - podaje "Fakt".

Najbardziej poruszającym momentem była chwila, gdy świadectwo za zamordowaną córkę odbierała jej mama. Jak podaje "Fakt", w czasie uroczystości wielu osobom do oczu napłynęły łzy.

Pogrzeb zamordowanej Kristiny odbędzie się 22 czerwca na cmentarzu komunalnym w Żarowie. Gmina apeluje m.in. o poszanowanie prywatności rodziny oraz ubranie się w białe lub niebieskie stroje. To ulubione kolory dziewczynki.

Źródło: Fakt.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
DADHERO.PL 0 0Nie wiesz, co to emocje, jeśli nie byłeś przy porodzie. Spróbuj mnie przekonać, że jest inaczej

POZNAJ DADHERO.PL

0 0Tata po szwedzku. Gdy zobaczyłem, jakimi super ojcami są Szwedzi, z początku nie mogłem uwierzyć
0 0Ruszamy z dadHERO.pl, lifestyle'owym serwisem dla ojców
0 0Wynik KO z Białegostoku to lekcja dla całej opozycji. Oto człowiek, który zrobił najlepszą kampanię