Jest decyzja Służby Więziennej ws. podejrzanego o zabójstwo Kristiny. Trafi do innego aresztu

Podejrzany o zabójstwo 10-letniej Kristiny ma już status więźnia niebezpiecznego. Na zdjęciu moment z doprowadzenia go na przesłuchanie.
Podejrzany o zabójstwo 10-letniej Kristiny ma już status więźnia niebezpiecznego. Na zdjęciu moment z doprowadzenia go na przesłuchanie. Fot. Agencja Gazeta
Jakub A. podejrzany o zabójstwo 10-letniej Kristiny ma nadany status więźnia niebezpiecznego. Zdecydowała o tym komisja penitencjarna. Mężczyzna najpierw trafił do Aresztu Śledczego w Świdnicy. Później przeniesiono go do innego zakładu karnego.


Nowe informacje na temat podejrzanego o zamordowanie dziewczynki przekazała ppłk Elżbieta Krakowska, rzecznik prasowa Dyrektora Generalnego Służby Więziennej. Jakub A. przebywa w jednoosobowej, monitorowanej całą dobę celi mieszkalnej, która jest kontrolowana częściej niż inne cele.

– Ruch osadzonego tzw. niebezpiecznego po terenie jednostki ograniczony jest do niezbędnego minimum. Jak każdy inny więzień Jakub A. ma możliwość kontaktu z wychowawcą, psychologiem oraz lekarzem – dodała.

Przypomnijmy, najpierw Sąd Rejonowy w Świdnicy przychylił się do wniosku prokuratury i zdecydował się umieścić Jakuba A. na trzy miesiące w areszcie tymczasowym w Świdnicy. Tam osadzeni zgotowali podejrzanemu o zabójstwo 10-latki "powitanie".

Jakub A. przyznał się do winy. Postawiono mu zarzut zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem oraz podżegania do zabójstwa.

źródło: RMF FM
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
DADHERO.PL 0 0Nie wiesz, co to emocje, jeśli nie byłeś przy porodzie. Spróbuj mnie przekonać, że jest inaczej

POZNAJ DADHERO.PL

0 0Tata po szwedzku. Gdy zobaczyłem, jakimi super ojcami są Szwedzi, z początku nie mogłem uwierzyć
0 0Ruszamy z dadHERO.pl, lifestyle'owym serwisem dla ojców
0 0Wynik KO z Białegostoku to lekcja dla całej opozycji. Oto człowiek, który zrobił najlepszą kampanię