CBOS jak zwykle dowiózł. Wysokie poparcie dla rządu w czerwcowym sondażu

Większość respondentów pozytywnie ocenia efekty pracy obecnego rządu.
Większość respondentów pozytywnie ocenia efekty pracy obecnego rządu. Fot. Maciek Jaźwiecki / Agencja Gazeta
Według czerwcowej analizy CBOS blisko 41 proc. Polaków uważa siebie za zwolenników obecnego rządu. Jego przeciwników jest o prawie połowę mniej. Czy wybory do europarlamentu i rekonstrukcja rządu miały wpływ na odpowiedzi ankietowanych?


Obok osób popierających rząd (41 proc.) prawie 26 proc. respondentów deklaruje się jako jego przeciwnicy. Trochę więcej, bo 29 proc. badanych zaznaczyło, że jest im to obojętne. W porównaniu z majowymi wynikami odsetek zwolenników rządu wzrósł o 2 p.p., zaś u przeciwników spadł on o 2 p.p. W czerwcu o 1 p.p. podniósł się odsetek osób obojętnych.

Według najnowszego sondażu pracę rządu pozytywnie ocenia 51 proc. ankietowanych, a około 30 proc. jest z niej niezadowolonych. 19 proc. zaznaczyło odpowiedź "trudno powiedzieć". W porównaniu z majowym badaniem negatywna ocena pracy rządu spadła o 3 pkt proc.

Większość Polaków ocenia pozytywnie także politykę gospodarczą rządu – 51 proc. Negatywnie oceniło ją 35 proc. badanych. 14 proc. nie wyraziło w tej sprawie zdania.

Zadowolenie z premiera Morawieckiego wyraziło w czerwcu 49 proc. pytanych (to o 1 pkt proc. więcej niż w maju). 31 proc. osób jest niezadowolonych z szefa rządu (o 2 pkt mniej niż w zeszłym miesiącu), a zdania w tej kwestii nie posiada 20 proc. respondentów.


Zdaniem analityków CBOS wybory do europarlamentu oraz rekonstrukcja rządu nie miały większego wpływu na sondaż. "Rejestrowane zmiany są niewielkie i korzystne dla Rady Ministrów" – napisano w komunikacie o poparciu dla rządu Morawieckiego.

źródło: Interia
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
DADHERO.PL 0 0Nie wiesz, co to emocje, jeśli nie byłeś przy porodzie. Spróbuj mnie przekonać, że jest inaczej

POZNAJ DADHERO.PL

0 0Tata po szwedzku. Gdy zobaczyłem, jakimi super ojcami są Szwedzi, z początku nie mogłem uwierzyć
0 0Ruszamy z dadHERO.pl, lifestyle'owym serwisem dla ojców
0 0Wynik KO z Białegostoku to lekcja dla całej opozycji. Oto człowiek, który zrobił najlepszą kampanię